شستن صورت بعد از میکرونیدلینگ

شستن صورت بعد از میکرونیدلینگ به چه صورت است؟

علت ممنوعیت شستن صورت بعد از میکرونیدلینگ چیست؟ میکرونیدلینگ روش غیر تهاجمی نوین جوانسازی و زیبا سازی پوست صورت به وسیله سوزن های ریز است. با توجه به اینکه در این روش سوراخ های ریز روی پوست ایجاد می‌شود، مراقبت‌های لازم جهت کسب نتیجه مطلوب الزامی میباشد. عدم شستشوی صورت تا 24 ساعت برای بهبود وضعیت پوست الزامی است.

عدم رعایت مراقبت بعد از میکرونیدلینگ برای حفظ سلامت پوست و تسریع ترمیم بافت آسیب دیده توصیه می‌گردد. در واقع ورود آب به سوراخ های ایجاد شده سبب عفونت و آسیب به سلول‌های زیرین پوست می گردد. بنا به توصیه متخصصان پوست، عدم شستشوی پوست تا 24 ساعت در کسب نتیجه مطلوب بسیار موثر است.

شستشوی صورت پس از زمان معین نیز باید با آداب خاصی انجام شود. نتایج مطلوب میکرونیدلینگ، بیشتر به مراقبت های مناسب پس از فرآیند بستگی دارد. متخصصین میکرونیدلینگ به شستشوی صحیح و استفاده از لوسیون های مناسب برای حفظ رطوبت و سلامت پوست تأکید می‌کنند.

ممنوعیت شستن صورت بعد از روش درمانی میکرونیدلینگ

شستن صورت بعد از میکرونیدلینگ

با توجه به اینکه شستشوی صورت یکی از عادات روزانه پر تکرار به شمار می‌آید. با این وجود متخصصان پوست شستن صورت بعد از میکرونیدلینگ را 6 الی 24 ساعت ممنوع کرده اند. سوزن های غلطک دستگاه جوانسازی پوست، سوراخ های میکرو متری روی پوست ایجاد می‌کنند. از این رو پس از میکرونیدلینگ منافذ پوست کاملا باز هستند. همچنین سلول‌های پوستی جدید در حال تشکیل می باشند.

شستن صورت بعد از میکرونیدلینگ علاوه بر سوزش و التهاب سبب آسیب به سلول‌های پوستی می‌گردد. پزشکان متخصص پوست با آگاهی به شیوه ترمیم و بهبود وضعیت پوست، شستن صورت را در ساعات ابتدایی میکرونیدلینگ ممنوع کرده اند. زیبا جویان عزیز نیز برای جلوگیری از درد و عفونت پوست از شستشوی صورت پرهیز می‌نمایند.

دلایل منع شستن صورت بعد از میکرونیدلینگ

منع شستن صورت بعد از میکرونیدلینگ

میکرونیدلینگ يک روش نسبتا غیر تهاجمی جوانسازی و کلاژن سازی پوست است. متخصصین امر با اطلاع از پروسه ی درمان، شستن صورت بعد از میکرونیدلینگ را تا چند ساعت ممنوع کرده اند. در این روش برای تحریک کلاژن سازی سلول‌های پوستی توسط سوزن های ریز سوراخ می‌شوند. ایجاد سوراخ نسبتا عمیق در پوست سبب حذف سلول‌های مرده و تشکیل سلول‌های جدید می گردد.

در هنگام شستن صورت بعد از میکرونیدلینگ، ورود آب به منافذ موجود در پوست سبب آسیب دیدگی سلول‌های جدید می‌گردد. در واقع ورود آب به بافت پوست آسیب دیده مانع عملکرد صحیح سیستم ایمنی پوست می‌گردد؛ بنابراین تأخیر در شستن صورت روند ترمیم پوست را تسریع می‌بخشد.

نحوه شستن صورت بعد از میکرونیدلینگ

نحوه شستن صورت بعد از میکرونیدلینگ

نحوه صحیح شستن صورت بعد از میکرونیدلینگ دغدغه بسیاری از افراد زیبا جو محسوب می‌شود. 24 ساعت پس از میکرونیدلینگ می‌توان نسبت به شستشوی پوست اقدام نمود. شستشوی صورت پس از 24 ساعت نیز باید با رعایت اصول مراقبتی انجام شود. برای شستشوی صورت تا یک هفته بعد از میکرونیدلینگ بهتر است از آب نسبتا سرد استفاده شود.

شستشوی صورت تا یک هفته بدون استفاده از مواد شوینده صابونی قوی انجام شود. استفاده از شوینده های ملایم برای رفع خونمردگی و سلول‌های مرده مناسب می باشد. استعمال سرم های مراقبتی بعد از شستشو جهت تقویت سلول‌های پوستی بسیار مناسب است. از خشک نمودن صورت با اصطکاک بالا خودداری شود.

اقدامات ضروری پس از شستن صورت بعد از میکرونیدلینگ

مراقبت های پوست بعد از میکرونیدلینگ تنها به شستشوی صحیح محدود نمی‌شود. استفاده از کرم های مراقبتی و دوری از تابش نور خورشید از اقدامات ضروری بعد از میکرونیدلینگ محسوب می‌شوند. بنا به توصیه متخصصین، استفاده از سرم های آنتی اکسیدان، پماد زینک اکساید و کرم ضد آفتاب مخصوص در بهبود وضعیت پوست موثر می باشد.

اقدامات و توصیه های ضروری پس از شستن صورت شامل موارد ذیل می باشند:

  • تا یک هفته از قرارگیری در معرض نور خورشید پرهیز شود
  • از آب ولرم یا ترجیحا سرد برای شستشو استفاده شود
  • بنا به توصیه پزشک در فضای خانه و محیط بیرون از ضد آفتاب مخصوص استفاده شود
  • استفاده از سرم آنتی اکسیدان برای کاهش خون مردگی و تسریع ترمیم ضروری می باشد
  • برای کاهش التهاب و خارش توصیه می‌شود از سرم بتاکاروتن استفاده شود
  • تا یک هفته از استعمال کرم های آرایشی بهداشتی جدأ خودداری شود

سوالات متداول در مورد نحوه شستن صورت بعد از میکرونیدلینگ

تا چه مدت بعد از میکرونیدلینگ از شستن صورت و استحمام پرهیز شود؟

بهتر است تا 24 ساعت از شستن صورت بعد از میکرونیدلینگ و تا 3 روز از استحمام پرهیز شود.

شستن صورت زودتر از موعد مقرر چه عوارضی دارد؟

عفونت، التهاب، زخم و کاهش سرعت ترمیم عوارض بارز شستن غیر اصولی پوست می باشند.

برای کاهش سوزش و التهاب پوست چه توصیه ای دارید؟

استفاده از پماد زینک اکساید برای کاهش التهاب مناسب می باشد. همچنین سرم های آبرسان و سرم بتاکاروتن در کاهش حساسیت و التهاب پوست موثر می باشد. پرهیز از شستشوی پوست بعد از اقدامات جوانسازی، امری کاملا ضروری برای کسب نتیجه دلخواه می باشد. عدم شستشوی صورت پس از میکرونیدلینگ نیز در ترمیم سلول‌های جدید و زیبایی پوست تاثیر قابل توجهی دارد. توجه به توصیه های متخصصین پوست پس از اقدامات زیبایی الزامی است.

5/5 - (1 امتیاز)
در بحث‌‌ پیرامون این مقاله شرکت کنید!
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با متخصصان کلینیک زیبایی راشا
فاطمه میلانی
فاطمه میلانی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *