انواع مدل تزریق ژل لب

انواع مدل تزریق ژل لب + عوارض و فواید آن

فرم لب در هر فرد با توجه به فاکتورهای مختلفی مثل ژنتیک متفاوت می‌باشد. ژل لب (Lip gel) یکی از محبوب‌ترین و پرطرفدارترین درمان‌های زیبایی محسوب می‌شود که در آن از فیلرهای پوستی استفاده می‌شود که در برخی موارد به آن‌ها فیلرهای هیالورونیک اسید گفته می‌شود. هیالورونیک اسید به صورت طبیعی در بدن یافت می‌شود.

با افزایش سن میزان این ماده در بدن کاهش پیدا کرده و سبب می‌شود لب‌ها حجم کمی پیدا کند. در ادامه مقاله قصد داریم به تزریق ژل لب و انواع مدل‌ تزریق ژل لب از جمله مدل عروسکی، روسی، سه دکمه‌ای، صدفی، کلاسیک و .. بپردازیم.

تزریق ژل لب چگونه است؟

هدف از انجام ژل لب افزایش حجم و بهبود فرم لب‌ها می‌باشد. حجم عمق ژل تزریق شده به نوع ماده استفاده شده و همچنین سلیقه افراد بستگی دارد.
انواع مختلفی از فیلرهای پوستی وجود دارند که برای تزریق به لب‌ها و نواحی اطراف لب‌ها مورد استفاده قرار گرفته می‌شود، اما در میان آن‌ها، هیالورونیک اسید است که به طور طبیعی در بدن وجود دارد و به افزایش حجم لب‌ها کمک می‌کند، بیشتر مورد استقبال قرار گرفته است.
نکته مهمی که در خصوص تزریق ژل لب وجود دارد این است که تناسب میان لب بالا و پایین حتما باید در نظر گرفته شود، تا نتایج ایده آل‌تری بدست آید.

به علاوه اینکه فرم لب هر فرد با دیگری متفاوت است و مخصوص خود فرد می‌باشد و نباید این انتظار را داشته باشید تا فرم لب پس از تزریق، مانند سایر افراد شود.
به همین دلیل، این روش زیبایی حتما باید توسط پزشک متخصص که آشنا به آناتومی لب و صورت است صورت گیرد. تزریق ژل لب با استفاده از سوزن بسیار ظریف و در زاویه‌ای مناسب داخل لب و یا نواحی اطراف لب انجام می‌شود و می‌توان برای کاهش احساس درد، از کرم‌های بی حسی موضعی مثل لیدوکائین استفاده کرد.
برای اطلاع از هزینه تزریق ژل لب در کلینیک زیبایی راشا با شماره‌های درج شده در سایت تماس حاصل فرمایید.

انواع مدل تزریق ژل لب

تزریق ژل مدل لب عروسکی

یکی از انواع مدل تزریق ژل لب مدل لب عروسکی نام دارد. هدف از تزریق ژل لب مدل عروسکی یا باربی، فرم دهی صورت همانند عروسک‌ها و کارتون‌های پرطرفدار دخترانه است.
در تزریق مدل عروسکی لب پایین نسبت به لب بالایی حجیم‌تر می‌شود و قسمت V شکل لب برجسته‌تر خواهد شد. مدل عروسکی تا حدودی به پوشیده شدن لثه‌ها هنگام خندیدن هم کمک خواهد کرد.

تزریق ژل لب مدل روسی

در مدل روسی، تزریق ژل بیشتر در ناحیه‌ی V شکل و کشیدگی و تیزی کناره‌های لب‌ها صورت می‌گیرد، این مدل همانطور از نامش پیداست از شکل لب اغلب خانم‌های روس، الهام گرفته شده است.
همچنین برای برجسته کردن و لیفت ناحیه لب در مدل روسی، تزریق مقادیر کمی از ژل هیالورونیک اسید (Hyaluronic acid) در امتداد خط لب، انجام می‌شود.

هدف از این نوع تزریق افزایش حجم بالایی لب‌ها برای بهبود ظرافت و زیبایی آن‌ها می‌باشد. با این حال توجه داشته باشید که به دلیل بزرگ شدن و کشیدگی بیش از حد لب‌ها، این روش، برای افرادی با لب‌های بزرگ و افرادی که با چشم‌های کوچک، توصیه نمی‌شود.

تزریق ژل مدل کمانی

در تزریق ژل لب مدل کمانی، تمرکز اصلی بر روی لب بالایی است که به شبیه به کمان است. برای کسانی که تمایل دارند تزریق ژل لب بسیار طبیعی به نظر بیاید، انتخاب حالت کمانی بسیار مناسب و معقولانه می‌باشد.
حالت کمانی لب‌ها احساس جوانی را به صورت انتقال می‌دهد.

تزریق ژل مدل صدفی

یکی دیگر از انواع مدل تزریق لب مدل صدفی می‌باشد که در این مدل تمرکز بیشتر بر لب پایین است و از این جهت، برخلاف حالت کمانی است.
حجم دهی لب پایین به شکل دو قطره اشک در مرکز لب قرار می‌گیرد. این کار باعث می شود که شکل اولیه لب پایینی که به صدف شباهت دارد آشکارتر شود.
شکل صدفی لب پایین را می‌توان با مدل‌های دیگر برای لب بالا ترکیب کرد و یک فرم جدید و منحصر بفرد بدست آورد.

تزریق ژل مدل سه دکمه‌ای

یکی از مشهورترین مدل‌های تزریق ژل لب، مدل سه دکمه‌ای است. در روش سه دکمه‌ای، ناحیه میانی لب بالا و دو قسمت راست و چپ لب پایین بیشتر از نقاط دیگر ژل تزریق می‌شود.
به این ترتیب حالتی خوشایند به لب‌ها داده می‌شود. یعنی لب‌ها علاوه بر حجیم شدن، یک شکل جدید و منحصر بفرد به خود خواهد گرفت.

تزریق ژل مدل هالیوودی

در مدل هالیوودی تزریق ژل به لب، همانطور که از نامش مشخص است از فرم لب‌ها در فیلم های سینمایی هالیوود استفاده می‌شود. مدل هالیوودی لب بالا و لب پایین را تقریباً به یک اندازه تحت تاثیر قرار می‌دهد.
در تزریق ژل مدل هالیوودی لب، اهداف بیشتر تحت تاثیر فضای هالیوود است که زیبایی و به چشم آمدن لب‎ها در آن بسیار مهم است و گریمور‌ها تلاش می‌کنند زیبایی کل صورت در سایه زیبایی و جوانی لب‌ها باشد.

تزریق ژل مدل طبیعی

در تزریق ژل لب مدل طبیعی هدف طراحی لب به شکل طبیعی می‌باشد. تصحیح شکل طبیعی لب، افزایش حجم لب بالا یا پایین و خوش فرم کردن لب از جمله کارهایی هست که در این مدل انجام می‌شود.
نام دیگر این مدل کلاسیک می‌باشد. که معمولا دارای طبیعی‌ترین نتیجه هست و در عین حال تغییرات قابل مشاهده و زیبایی را برای لب‌ها بوجود خواهد آورد.
این مدل از تزریق ژل لب برای افرادی که می‌خواهند تغییرات جزئی بر روی شکل و ظاهر لب‌های خود ایجاد کنند، مناسب است.

تزریق ژل مدل قلوه‌ای

در تزریق ژل لب مدل قلوه‌ای ، مقدار مشخصی از ژل به تمام قسمت‌های لب تزریق خواهد شد. لب‌ها بعد از تزریق تا حد بسیار زیادی برجسته، حجیم و باد شده می‌شود.
با توجه به حجیم شدن لب در این روش، افرادی که تمایل دارند این نوع مدل را انجام دهند باید صورتی گرد داشته باشند. همچنین برای افرادی که چشم‌های ریز دارند و اجزای صورتشان متراکم است این روش به هیچ عنوان پیشنهاد نخواهد شد.
در مجموع تناسب این مدل با سایر اجزای صورت بسیار حائز اهمیت است.

تزریق ژل مدل قلبی

در این نوع تزریق تمرکز بیشتر بر روی، نقطه V شکل لب بالا و امتداد لب پایین می‌باشد. فرم هدف مثل اسم این مدل، شکل قلب انسان می‌باشد. شبیه کردن لب‌ها به قلب می‌تواند جذابیت بیشتری برای افراد ایجاد کند.
بسیاری از پزشکان برای رسیدن به نتیجه‌ای جذاب و کامل‌تر از مدل قلبی استفاده می‌کنند. لب‌های قلبی شکل بسیار زیبا و زنانه‌ای دارند و در بین افراد طرفداران بسیاری دارند.

تزریق ژل مدل فانتزی

تزریق ژل لب که یکی دیگر از انواع مدل ژل لب می‌باشند باعث برجسته شدن لب شده و لب‌ها را از حالت و فرم طبیعی خود خارج می‌کند. روش فانتزی مناسب افرادی می‌باشد که علاقه زیادی به حجم بالا و برجسته کردن لب‌های خود دارند.
ساختار صورت فرد و اندازه فاصله لب تا بینی و همچنین فاصله لب تا چانه فرد اصلی ترین عامل تعیین کننده کاندیدای مناسب روش فانتزی است.

تزریق ژل مدل سوتی

در تزریق لب مدل سوتی با فضای خالی میان لب‌ها به وجود می‌آید که متخصص با روش‌های خاص تزریق فیلر لب را انجام می‌دهد. این مدل هم طرفداران خاص خود را دارد و افرادی هستند که مدل سوتی را به سایر فرم‌ها و حالت‌ها در اولویت قرار خواهند داد.

تزریق ژل مدل پاریسی

تزریق لب پاریسی ؛ یکی از روش‌های حجیم نمودن لب با استفاده از فیلر هیالورونیک اسید به کار می‌رود. برای تزریق لب پاریسی، ژل فیلر به روشی تزریق می‌شوند که ظاهری خاص به لب‌ها بدهد.
خط حاشیه لب دارای قسمت کوچک و یا خطوطی در بافت پوست می‌باشد. این خطوط که در اطراف لب می‌باشد می‌تواند با ژل فیلر پر شود تا حاشیه لب برجسته‌تر شود. حاشیه لب بالایی اصطلاحاً چین دار شده و مقداری هم ژل به برجستگی عمودی بالای لب تزریق خواهد شد تا لب بالایی برجسته‌تر شود.
در مرحله آخر مقداری فیلر به ناحیه گوشتی لب بالایی و پایینی تزریق می‌شود. منطقه مناسب جهت تزریق ژل لب روسی بین ۳ الی ۴ میلیمتر بالای محل اتصال معکوس خط بالا لب و همچنین ۳ الی ۵ میلی متر پایین محل اتصال موکوس در لب پایینی می‌باشد.

تزریق ژل مدل چاک دار

با تزریق ژل به وسط لب پایین مدل لب چاک دار می‌شود. بخش وسطی لب پایین، در بیشتر موارد پهن‌ترین بخش لب‌ها است اما لب برخی افراد دقیقا در خط وسط، باریک است، به طوری که در دو طرف خط وسط لب، برجستگی دیده می‌شود.
برجسته بودن دو طرف خط وسط لب (Lips) و شکاف وسط لب، حالتی را بوجود می‌آورد که اصطلاحا لب چاک دار گفته می‌شود. چاک دار کردن لب از مواردی است که به زیبایی هر چه بیشتر لب و لبخند کمک می‌کند.
چاک دار کردن لب‌ها هم به وسیله تزریق ژل و هم با جراحی صورت می‌گیرد. در بسیاری از افراد تنها با چاک دار کردن لب‌های خود زیبایی‌اشان دو چندان می‌شود.

تزریق ژل مدل گرد

بعضی اوقات ژل به این شکل در لب تزریق می‌شود که لب شکلی گرد به خود می‌گیرد، یعنی مقدار تزریق ژل در لب به شکلی است که لب بالایی پر حجم‌تر از لب پایینی به نظر خواهد رسید.

مزایای تزریق ژل به لب ها

کاهش کبودی

تزریق فیلر هیالورونیک اسید از بقیه فیلرها کمتر کبودی (Bruising) و ورم به همراه خواهد داشت.

ماندگاری و نتایج قابل قبول

با توجه به اینکه نتایج تزریق ژل به لب‌ها دائمی نمی‌باشد، تقریبا برای تزریق ژل برای لب ۳۰ الی ۴۵ دقیقه زمان لازم است و بعد از تزریق تقریبا بین ۱۲ الی ۱۸ ماه ماندگاری خواهد داشت. در این مدت شما باید هر ۶ الی ۹ ماه یکبار برای ترمیم به پزشک مراجعه کنید. رعایت مراقبت‌های بعد از تزریق ژل لب برای افزایش ماندگاری آن به شما توصیه می‌شود.

کنترل حجم لب 

متخصص به راحتی می‌تواند حجم ژل را کنترل کند و نتیجه دلخواه را به وجود بیاورد.

راحتی در از بین بردن و رفع برآمدگی‌ها

اگر حرکت لب‌ها یا صحبت کردن باعث ایجاد توده یا برآمدگی در لی شود، توده به راحتی حل و مشکل برطرف خواهد شد.

کم بودن احتمال بروز واکنش آلرژیک

بدلیل اینکه مواد به کار رفته در ژل‌های تزریقی مشابه موادی است که در بدن وجود دارد، احتمال حساسیت بسیار پایین است. اما اگر به لیدوکائین حساسیت دارید، حتماً پیش از درمان این موضوع را به پزشک خود اطلاع دهید.

نکاتی که باید قبل از تزریق ژل لب بدانید.

  • قبل از تزریق هر مدل ژل لبی باید لب توسط پزشک معاینه شود تا اگر اختلال عملکردی وجود دارد مورد توجه قرار گیرد.
  • فرم لب باید با توجه به سایز اولیه لب، ابعاد صورت و میمیک و دینامیک لب انتخاب شود و در حیطه طبیعی قرار گیرد.
  • تزریق دو طرفه لب بدون در نظر گرفتن قسمت مرکزی لب‌ها اشتباه است.
  • طبق اصول زیبایی شناسی، لب بالا باید حدود ۲۰ درصد کوچک‌تر و عقب‌تر از لب پایین باشد.
  • در بعضی از افراد قبل از تزریق لب نیاز به اصلاحات دیگری مثل افزایش حجم سایز چانه وجود خواهد داشت.
  • بهترین انتخاب برای افزایش حجم لب استفاده از ژل‌های هیالورونیک اسید است البته مارک ژل و کیفیت برند آن هم بسیار مهم می‌باشد.
  • مهارت و روش پزشک در تزریق بسیار حائز اهمیت است.
  • تزریق ژل در لب برحسب نیاز بیمار فقط در خطوط دور لب انجام شده و می‌توان حجم خود لب‌ها را افزایش داد. در هر یک از این موارد باید میزان مصرف ژل و هزینه بیمار را مورد نظر قرار دهیم.

پرسش و پاسخ در مورد انواع مدل تزریق ژل لب

چه زمانی برای تزریق مجدد ژل لب مناسب است ؟

هر کدام از برندهای ژل لب، ماندگاری متفاوتی دارند و سرعت جذب ژل در بدن هر فرد با دیگری متفاوت می ‌باشد، به همین دلیل، افراد در زمان های مختلفی برای تزریق دوباره مراجعه می کنند. اما پیشنهاد ما این است که تا زمانی که حدود ۲۵ الی ۳۰ درصد حجم ژل قبلی روی لب ها باقی مانده است، برای انجام تزریق مجدد ژل لب اقدام کنید.

گلوله ای شدن ژل لب خطرناک است ؟

در بعضی مواقع دیده شده است که ژل لب پس از تزریق حالت گلوله ای پیدا کرده و نقاط گرد کوچکی روی لب ظاهر می شود، که مشاهده این نقاط طی هفته اول بعد از تزریق کاملا طبیعی می باشد، اما در صورت ادامه دار شدن حتما باید پزشک را در جریان قرار دهید. برای پیشگیری از بروز چنین عارضه ای توصیه می شود تا چند روز از دست زدن به لب ها یا وارد کردن هر گونه فشار به لب ها خودداری کنید.

آیا امکان تزریق ژل لب، قبل یا پس از عمل بینی وجود دارد ؟

بهترین زمان برای تزریق ژل لب زمانی است که تورم بینی و لب کامل برطرف شده باشد. معمولا بعد از جراحی بینی، لب بالا متورم می شود و مدتی طول می کشد تا ورم آن بخوابد. با این که این کار غیر ممکن نمی باشد، اما پیشنهاد ما این است که همزمان با هم انجام نشوند.

Rate this post
در بحث‌‌ پیرامون این مقاله شرکت کنید!
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با متخصصان کلینیک زیبایی راشا
نهال محمودی
نهال محمودی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *