مزو ژل پروفایلو

پروفایلو صورت چیست؟ | مزایا و کاربرد

پروفایلو یکی از جدیدترین روش های جوانسازی و زیبا سازی پوست می باشد که با هدف ترمیم طراحی شده است. این ژل به دلیل خواص درمانی منحصر به فردی که دارد باعث ایجاد چهره ای جوان و درخشان خواهد شد. در نتیجه این روش برای افرادی که با افزایش سن پوستی خشک و چروک پیدا کرده‌ اند بسیار مناسب است که تزریق آن باعث ایجاد طراوت و جوانی در پوست آن ها می گردد.

در این مقاله می خواهیم درباره این روش جوان سازی پوست که امروزه بسیار پر طرفدار هست صحبت کنیم، در ادامه همراه باشید.

پروفایلو چیست؟ 

ژل پروفایلو از هیالورونیک اسید ساخته می شود و بافتی شبیه به مواد طبیعی داخل پوست دارد؛ با داشتن تکنولوژی پیشرفته در بافت خود به بازسازی ساختارهای پوستی کمک می کند.
این ماده به صورت بسیار مفید و موثری تولید الاستین و کلاژن طبیعی را در پوست تحریک کرده و به آن طراوت و زیبایی دوباره می بخشد.
پروفایلو به دلیل رهایش آهسته هیالورونیک اسید تولید ۴ نوع مختلف کلاژن و الاستین را تحریک می کند، که به بهبود چشمگیر کیفیت بافت پوست منجر می‌شود.
در حال حاضر، پروفایلو تنها محصولی است که می تواند تولید طبیعی تمامی ۴ نوع کلاژن و الاستین را تحریک کند و به خاطر این ویژگی،به محصولی بی همتا تبدیل شده است.
از آنجایی که نتایج تزریق ژل پروفایلو ظرف مدت اندک ۲ هفته نمایان می شوند، این درمان یک گزینه عالی برای افرادی به شمار می رود که با مواردی چون افزایش سن، خستگی یا تیرگی پوست و کاهش حجم صورت دست و پنجه می کنند.

کاربردهای ژل پروفایلو

ژل پروفایلو برای جوانسازی، لیفت، باز شدن خطوط و چروک، آبرسانی، رفع شلی و افتادگی پوست در نواحی مختلف بدن تزریق می‏‌شود.  
از آن جایی که پروفایلو مانند دیگر ژل‏ ها باعث افزایش حجم و برجسته شدن ناحیه تزریقی نمی‏ شود، می تواند با هیالورونیک اسید موجود در آن موجب هم سطح، صاف و یک دست شدن پوست شود.

پروفایلو را برای اغلب نواحی صورت می توان استفاده کرد، به طور موثر برای جوانسازی گردن، نواحی شانه و جلوی سینه، بازو، زانو و دست استفاده می‌شود، اما ناحیه گردن به طور چشمگیری مورد استقبال برای استفاده از پروفایلو قرار گرفته است.

مزایای تزریق ژل پروفایلو

 • یکی از مهم‌ترین مزیت‌های تزریق ژل پروفایلو نتیجه‌دهی سریع آن است.
 • پروفایلو جایگزین مناسبی برای حجم از دست رفته نقاط پوست صورت می‌باشد، قادر است تا حجم از دست رفته را دوباره احیا کرده و به دلیل توزیع پذیری بالای خود در نواحی که نیاز به حجم دارند، قرار گیرد.
 • پروفایلو درمانی مناسب برای بهبود حالت ارتجاعی و سفتی پوست در نواحی مثل گردن، اطراف دهان و دست‌ها بدون ایجاد ظاهری مصنوعی است.
 • پروفایلو نتایج قابل توجهی را در زمینه لیفت صورت ایجاد می‌کند و ظرف مدت ۸ هفته نواقص ناحیه بین گونه و چانه را بهبود می بخشد.
 • تزریق پروفایلو موجب احیای درخشندگی پوست صورت می‌شود.
 • تزریق پروفایلو موجب بهبود بافت و رنگ پوست می‌شود.
 • تزریق پروفایلو باعث آبرسانی به پوست می‌شود.
 • تزریق ژل پروفایلو نیازی به مراقبت‌های پیچیده یا استراحت مطلق ندارد بنابراین بلافاصله بعد از تزریق می‌توانید فعالیت‌های عادی روزانه خود را از سر بگیرید.
 • حداقل ۲ هفته بعد از تزریق از انجام فعالیت‌های بدنی سنگین و قرارگیری در معرض نور مستقیم خورشید خودداری کنید.
 • تزریق ژل پروفایلو کاملا بی‌خطر بوده و از ترکیبات سازگار با پوست ساخته شده است. بنابراین خیلی زود در نواحی تزریق جذب شده و حالت طبیعی به خود می‌گیرد.
 • با تزریق پروفایلو بافت چربی و بافت‌های زیر پوستی ترمیم شده و بنابراین پوستی شاداب‌تر، شفاف‌تر و جوان‌تر خواهید داشت.
 • تزریق پروفایلو نسبت به دیگر روش‌های زیبایی نیاز به تعداد جلسات کمتری دارد و برای برطرف کردن چین و چروک‌های عمیق یا سطحی کاملا مناسب می‌باشد.
 • با تزریق پروفایلو پوست تحریک می‌شود تا کلاژن و الاستین تقویت کننده جوانی تولید کند.
 • پوست فرد در نتیجه تزریق ژل پروفایلو سالم‌تر و پر‌طراوت خواهد شد.
 • این ماده می تواند ظاهر سست و شل شده پوست که با افزایش سن اتفاق می‌افتد را بسیار کاهش دهد.

نقاط تزریق ژل پروفایلو

از اصلی‌ترین سوالات درباره تزریق ژل پروفایلو این است که این ژل برای تزریق در کدام نواحی مناسب است؟ باید پاسخ داد، به طور کلی ژل پروفایلو برای برطرف کردن چین و چروک‌های صورت استفاده می‌شود در نتیجه تزریق این ژل در نواحی مختلف صورت باعث از بین رفتن چین و چروک‌ها شده و فرمی طبیعی به صورت می‌بخشد.

۵ نقطه اساسی در صورت برای تزریق ژل پروفایلو وجود دارد. این نقاط با نام نقاط زیبایی زیستی معروف اند و دارای بیشترین مقدار هیالورونیک اسید هستند. بنابراین کاهش حجم این ماده در نقاط زیبایی زیستی می‌تواند چین و چروک عمیق‌تری در آن‌ها ایجاد کند.

ویژگی مشترک نقاط زیبایی زیستی این است که همگی از رگ‌ها و اعصاب مهم دور هستند و بنابراین تزریق در این نواحی کاملا بی‌خطر است.
پنج نقطه زیبایی زیستی در صورت شامل بخش‌های زیر می‌شوند.

 • برآمدگی گونه: قسمت بالای گونه در حدود دو سانتیمتری گوشه خارجی چشم،
 • پایه بینی: در صورتی که خطی فرضی از میانه مردمک چشم به پایین در نظر بگیرید و خطی نیز در امتداد لاله گوش به صورت افقی به سمت پره‌های بینی بکشیم، محل تلاقی این خطوط نقطه پایه بینی خواهد بود.
 • تراگوس: این نقطه کمی جلوتر از قسمت پایینی لاله گوش قرار دارد.
 • چانه: اگر از وسط چانه خطی فرضی به صورت عمودی رسم کنیم و از یک سوم بالایی همان خط، خط فرضی افقی بکشیم، باید از محل تقاطع دو خط ۱.۵ سانتیمتر به سمت گوشه لب حرکت کنیم تا نقطه چانه به دست آید.
 • زاویه ماندیبولار: اگر از کنار گوش خود به سمت پایین حرکت کرده و فک پایینی خود را لمس کنید، زاویه‌ای را احساس خواهید کرد که به آن زاویه ماندیبولار گفته و یکی از نقاط زیبایی زیستی در تزریق ژل پروفایلو محسوب می‌شود.

به جز نواحی مختلف صورت می‌توان از تزریق ژل پروفایلو برای رفع شل شدگی، افتادگی یا چین و چروک پوستی استفاده کرد. این نواحی شامل گردن، سینه، بازو و دست می‌شوند. توجه کنید که حساسیت تزریق ژل در نواحی مختلف گردن بالا است. بنابراین این کار باید توسط پزشک متخصص و در کلینیک معتبر انجام بگیرد. منظور از تزریق ژل در سینه نیز ناحیه دکلته است.

کاندید مناسب پروفایلو

اگر قصد استفاده از ژل پروفایلو برای برگرداندن زیبایی به چهره خود دارید، باید بدانید که تزریق این ژل محدودیت سنی ندارد.
تزریق این ژل برای خانم‌ها و آقایان در هر سنی مناسب است و باعث جوان‌تر شدن و جذاب‌تر شدن چهره آن‌ها می‌شود.
 با این حال توصیه  پزشکان متخصص این است که افراد بالای ۳۰ سال از این ژل استفاده کنند.
چرا که نتایج درمانی این ژل در افراد مسن‌تر معمولا بهتر است. استفاده از این ژل برای افراد بالای ۶۰ سال با چین و چروک‌های عمیق یا پوست انعطاف ناپذیر می‌تواند موثر باشد.

به این نکته توجه کنید که  بهتر است تا پیش از بروز چروک‌های پوستی یا آسیب‌ها برای تزریق ژل اقدام نکنید.
علاوه بر این افرادی که به دنبال روشی بدون جراحی برای برطرف کردن اشکالات موجود در چهره خود هستند می‌توانند تزریق ژل پروفایلو را امتحان کنند.

افرادی که به دنبال روشی بدون جراحی برای برطرف کردن اشکالات موجود در چهره خود هستند می‌توانند تزریق ژل پروفایلو را امتحان کنند.

در هر صورت با پزشک متخصص، مشورت کنید. تا او تشخیص دهد کدام روش به جز نواحی مختلف صورت می‌توان از تزریق ژل پروفایلو برای رفع شل شدگی، افتادگی یا چین و چروک پوستی استفاده کرد. این نواحی شامل گردن، سینه، بازو و دست می‌شوند. توجه کنید که حساسیت تزریق ژل در نواحی مختلف گردن بالا است. بنابراین این کار باید توسط پزشک متخصص و در کلینیک معتبر انجام بگیرد. منظور از تزریق ژل در سینه نیز ناحیه دکلته است.برای پوست شما مناسب است.

پروفایلو برای بیمارانی که دارای شرایط زیر هستند توصیه نمی شود:

 • نقص ایمنی
 • حساسیت به مواد تشکیل دهنده محصول
 • هر ناحیه پوستی عفونی مانند آکنه یا تبخال داشته باشید
 • زنان باردار یا شیرده

مراقبت های پس از تزریق ژل پروفایلو

 • پس از تزریق ژل پروفایلو از لمس، فشار یا ماساژ محل‌ تزریق شده خودداری کنید.
 • حداقل تا ۲۴ ساعت پس از تزریق از مصرف محصولات آرایشی و بهداشتی و کرم‌های آرایشی بر روی پوست خودداری کنید تا از بروز هرگونه حساسیت و یا عوارضی جلوگیری شود.
 • حداقل تا یک هفته پس از تزریق به روی صورت نخوابید.
 • حداقل تا یک هفته قبل و پس از تزریق پروفایلو از مصرف دخانیات و الکل خودداری کنید.
 • حداقل تا سه روز بعد از تزریق پروفایلو از مصرف داروها و مواد غذایی رقیق‌کننده خون خودداری کنید.
 • برای کاهش عوارض و کمک به روند سریعتر بهبودی از کمپرس یخ بر روی محل‌های تزریق استفاده کنید.
 • حداقل تا چند روز پس از تزریق پروفایلو از رفتن به استخر، سونا یا حمام بخار و حتی شست و شوی محل‌های تزریق با آب گرم پرهیز کنید.
 • حتی‌الامکان از قرار گرفتن در معرض نور خورشید دوری کنید و در صورتی که مجبور به خروج از خانه هستید، از کرم ضد آفتاب بدون رنگ و بو حداقل spf سی درصد مصرف کنید.
 • حداقل تا یک هفته پس از انجام تزریق پروفایلو از انجام فعالیت‌های سنگین بدنی و ورزش کردن خودداری کنید.
 • در صورت مصرف داروی خاص حتما با پزشک خود در میان بگذارید.
 • احتمالا پس از تزریق پروفایلو پوست کمی قرمز، ملتهب و یا کبود می‌شود که کاملا طبیعی است و پس از چند ساعت برطرف خواهد شد.
 • در مدت زمان بهبودی پوست ناحیه تزریق شده را با آب خیلی گرم و یا خیلی سرد شستشو ندهید.
 • حداقل تا یک ماه از انجام دیگر روش‌های زیبایی، درمانی و جوانسازی خودداری کنید.

هزینه‌ تزریق ژل پروفایلو

ژل پروفایلو یکی از انواع متریال های درمانی مورد استفاده می باشد که دارای عمر بسیار کمی است و در اصل از نوع ژل موقت است. تنها پس از گذشت ۶ ماه از تزریق ژل پروفایلو، شما نیازمند تزریق دوباره این ماده خواهید بود و در اصل هر شش ماه یک بار باید به پرداخت هزینه ای مشخص اقدام کنید. به همین دلیل دانستن هزینه‌های تزریق این ژل اهمیت زیادی پیدا می‌کند.
تعیین هزینه ای روش درمانی به عوامل مختلفی بستگی دارد که از مهمترین آن ها می توان به برند ژل تزریقی، کلینیک درمانی، متخصص تزریق کننده، تعداد جلسات … اشاره داشت.
میزان ژل مورد استفاده در هر جلسه نیز می‌تواند بر هزینه‌های شما موثر باشد. چرا که قیمت پایه انواع ژل پروفایلو بر اساس سی‌سی تعیین شده و در هر جلسه حداقل دو سی‌سی از این ژل نیاز است.
بسته به نوع و میزان آسیب در پوست شما تعداد جلسات تزریق متفاوت است. برای هر دوره شش ماهه بسته به میزان ژل مورد نیاز ممکن است تعداد جلسات بیشتری لازم باشد. فاصله این جلسات بین دو تا چهار هفته بوده و هزینه هر جلسه با توجه به مقدار ژل مورد استفاده تعیین می‌شود.
 علاوه بر این‌ها شهر محل زندگی شما، محل و سابقه کلینیک، مقدار دستمزد پزشک و داروهای مورد نیاز پس از تزریق نیز از عوامل موثر بر روی هزینه هر جلسه است.

سوالات درباره ژل پروفایلو:

میزان ماندگاری ژل پروفایلو چقدر است ؟

بسته به سن و سال، نوع پوست و مقدار آسیب فرد تزریق کننده ماندگاری ژل پروفایلو از شش تا نه ماه متغیر است. اما توصیه ما این است که پیش از آن که اثر تزریق به طور کامل از بین برود، برای تمدید آن مراجعه کنید.

آیا تزریق پروفایلو در دوران شیردهی یا بارداری مجاز است؟

بهتر است خانم هایی که باردار هستند یا حتی مشکوک به بارداری می باشند از تزریق انواع ژل و فیلر ها خودداری نمایند. همچنین خانم‌ هایی که در دوران شیردهی هستند بهتر است تا پایان دوران شیردهی صبر کنند و پس از آن برای استفاده از ژل پروفایلو اقدام نمایند.

تفاوت بین ژل پروفایلو و دیگر ژل ها در چه چیزی است؟

پروفایلو سبب افزایش تولید سلول های بنیادی و بازسازی پوست و لایه های چربی خواهد شد. در ضمن ژل پروفایلو در تولید کلاژن و الاستین نیز نقش مهمی دارد. البته به این نکته توجه کنید که برخلاف ژل های دیگر خاصیت پرکنندگی نخواهد داشت.

فاصله‌های زمانی بین جلسات تزریق چقدر است ؟

به طور کلی برای فردی که در هر بار تمدید تنها نیاز به یک جلسه تزریق دارد، فاصله زمانی جلسات بین ۶ تا ۹ ماه یعنی به اندازه ماندگاری ژل است. اما برخی افراد بسته به مقدار ژل مورد نیاز ممکن است به جلسات بیشتری نیاز داشته باشند. بنا بر تشخیص پزشک فاصله این جلسات بین دو تا چهار هفته متغیر است.

Rate this post
در بحث‌‌ پیرامون این مقاله شرکت کنید!
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با متخصصان کلینیک زیبایی راشا
فاطمه میلانی
فاطمه میلانی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *