قیمت مزونیدلینگ صورت

قیمت مزونیدلینگ صورت تیر ۱۴۰۱

علاقه افراد به داشتن پوستی شاداب، یکدست و صاف باعث شده، روش‌های مختلفی برای حفظ این ویژگی‌ها به کار گرفته شود که یکی از این روش ها، جوانسازی پوست با تکنیک مزونیدلینگ است.
مزونیدلینگ ترکیبی از روش‌های مزوتراپی و میکرونیدلینگ است که هر دو از روش‌های متداول پزشکی در حوزه پوست و مو هستند. در مزونیدلینگ کوکتل‌های مزوتراپی از طریق سوزن‌های میکرونیدلینگ وارد پوست می‌شوند و با نفوذ به بافت‌های آسیب‌دیده آن‌ها را درمان می‌کنند.

استفاده از مزونیدلینگ برای پوست باعث تسریع روند تولید کلاژن در پوست می‌شود. این موضوع انعطاف‌پذیری و خاصیت ارتجاعی پوست را ارتقا داده و باعث رفع چین و چروک‌ها و جوان‌سازی پوست می‌شود.

در مقاله مزونیدلینگ چیست به طور کامل درباره مزونیدلینگ صحبت کرده ایم اما مسئله مهم برای انجام این روش هزینه نهایی آن است که در این مقاله قصد داریم هزینه مزونیدلینگ صورت و عوامل تاثیرگذار بر قیمت مزوندلینگ را بررسی کنیم.

قیمت مزونیدلینگ چقدر است؟

باید گفت برای این عمل زیبایی هم نمی توان پاسخ قطعی و مشخصی داد، چرا که عوامل مختلفی بر روی هزینه مزونیدلینگ تاثیر دارند.
یعنی قیمت مزونیدلینگ به ناحیه تحت درمان، مشکلات ناحیه تحت درمان، تعداد جلسات درمانی مورد نیاز، مهارت و دستمزد پزشک و … بستگی دارد که در ادامه به طور کامل توضیح می دهیم.

قیمت مزونیدلینگ صورت در کلینیک زیبایی راشا

در کلینیک راشا، مزونیدلینگ با بهترین مواد مزو تراپی و دستگاه نیدلینگ انجام می شود تا مزونیدلینگ تاثیر بیشتری بر روی پوست مراجعه کنندگان مان داشته باشد. متخصص زیبایی ما بعد از بررسی و تشخیص این که کدام برای پوست شما مناسب است، مواد مناسب را پیشنهاد می دهد.

هزینه مزونیدلینگ با مواد مزو رویتاکر فرانسه در کلینیک راشا، 1.700.000 تومان است.

عواملی موثر بر قیمت مزونیدلینگ صورت

 • تعداد جلسات مزونیدلینگ

یکی از عوامل موثر بر قیمت مزونیدلینگ صورت تعداد جلساتی مورد نیاز است تا درمان بیماری به طور کامل انجام شود، پزشک براساس نوع بیماری و درمانی که داشته باشید تعداد جلسات را برای شما مشخص می کند. برای نتیجه گیری بیشتر باید تمام جلسات را به طور مرتب تکرار کنید. در نتیجه با توجه به این که هزینه مزونیدلینگ براساس هر جلسه محاسبه می‌شود، افرادی که به جلسات بیشتری نیاز دارند، باید هزینه بیشتری بپردازند.

 • گستردگی ناحیه مورد نظر

از دیگر از عواملی که روی قیمت مزونیدلینگ تاثیرگذار است مقدار گستردگی محل درمان است. هرچقدر ناحیه آن بزرگ‌تر باشد هزینه آن نیز بیشتر است زیرا از مواد بیشتری برای بر طرف کردن آن استفاده خواهد شد.

 • نوع مواد به کار رفته

برای درمان ناحیه‌های مختلف بدن از مواد مختلفی استفاده می‌شود که یکی از عوامل مؤثر بر قیمت مزونیدلینگ صورت است.

 • تعداد سوزن‌های نانو استفاده شده برای هر فرد

یکی دیگر از عوامل موثر بر قیمت مزونیدلینگ تعداد سوزن‌هایی است که در این تکنیک استفاده می‌شود. زیرا در روش مزونیدلینگ سوزن‌های نانو با به‌کارگیری دستگاه کارتریج وارد پوست می‌شوند و پاکسازی صورت می‌گیرد. هر چه تعداد سوزن‌های نانو برای انجام مزونیدلینگ بیشتر باشد هزینه آن نیز بیشتر می‌شود؛ زیرا با افزایش تعداد سوزن‌های نانو، جوانسازی و پاکسازی عمقی‌تر انجام می‌شود و لایه برداری بهتر انجام می‌شود.

 • دستمزد و مهارت پزشک

سابقه پزشک و میزان مهارت آن تاثیر زیادی بر قیمت مزونیدلینگ صورت انجام آن دارد، هر مقدار مهارت پزشک بیشتر باشد، دستمزد او هم بیشتر است.

 • نوع دستگاه

در مزونیدلینگ از دستگاه‌های مختلفی استفاده می‌شود که قیمت هر کدام از آن‌ها با یکدیگر متفاوت است. بنابراین بر قیمت مزونیدلینگ صورت و قیمت مزوتراپی مو تاثیر می‌گذارد.

 • مقدار و نوع دارویی که مورد استفاده قرار می‌گیرد

در صورتی که از مقدار داروی بیشتری برای درمان بیماری استفاده شود، قیمت مزونیدلینگ صورت افزایش پیدا می‌کند، علاوه بر این نوع دارویی هم که مورد استفاده قرار می‌گیرد تأثیر زیادی روی هزینه آن خواهد داشت.

 • موقعیت جغرافیایی کلینیک

یکی دیگر از عواملی که می‌تواند بر روی قیمت مزونیدلینگ صورت تأثیر بگذارد، موقعیت جغرافیایی کلینیک است.
علاوه بر کلینیک‌ها در سالن‌های آرایشگاه‌ها نیز میزونیدلینگ انجام می‌گیرد و در آرایشگاه‌ها قیمت مزونیدلینگ مناسب‌تر از کلینیک‌های زیبایی است؛ زیرا در کلینیک ها علاوه بر دستمزد پزشک مقداری دستمزد هم توسط کلینیک از شما گرفته می‌شود. با توجه به حساسیت‌هایی که در مزونیدلینگ وجود دارد، توصیه می‌شود به کلینیک‌های زیبایی مراجعه کنید و از رفتن به آرایشگاه‌ها برای انجام این روش درمانی بپرهیزید.

باید در چند جلسه مزونیدلینگ را انجام داد؟

تعداد جلسات مزونیدلینگ به نوع بیماری و پوست افراد بستگی دارد، برخی نیاز دارند که قسمت بیشتری از پوست را درمان کنند. بنابراین باید در تعداد جلسات بیشتری عمل مزونیدلینگ را انجام دهند.
ولی در کل توصیه می شود مزونیدلینگ در 4 تا 6 جلسه انجام شود، علاوه بر این باید بین تعداد جلسات 10 تا 14 روز فاصله باشد.

آیا هزینه مزونیدلینگ شامل بیمه می شود؟

مزونیدلینگ جزو درمان های زیبایی محسوب می شود و معمولاً تحت پوشش بیمه قرار نمی گیرد. ممکن است در بعضی کلینیک ها برای پرداخت اقساطی برنامه ریزی کنند ولی اکثر کلینیک ها این طور نخواهند بود. 

ماندگاری مزونیدلینگ چقدر است؟

این روش را می‌توان یکی از روش‌های دائمی جوان‌سازی و رفع مشکلات پوست و مو دانست. شرط طولانی شدن اثرات این روش رعایت دستورات پزشک پس از درمان و اصلاح سبک زندگی و رژیم غذایی است. مزونیدلینگ با استفاده از کلاژن سازی مشکلات پوست را برطرف می‌کند، پس رژیم غذایی و سبک زندگی به شدت روی آن تاثیر میگذارد. علاوه بر این‌ها نوع پوست فرد، شدت آسیب و عوامل ارثی نیز از عوامل اثرگذار بر روی ماندگاری نتایج مزونیدلینگ است.

مراقبت های بعد از مزونیدلینگ برای نتیجه بهتر

 • پس از عمل مدتی استراحت کنید و برای شروع دوباره فعالیت‌های روزمره حدود ۳ تا ۵ روز به خود مهلت دهید.
 • حداقل تا دو روز پس از انجام این عمل نباید آرایش کنید زیرا تمام منافذ پوست باز است و در غیر این صورت مواد شیمیایی داخل پوستتان می‌شود و ممکن است عوارضی برای پوست شما بوجود آورد
 • ورزش کردن و فعالیت‌های سنگین ممنوع است. اگر بعد از انجام مزونیدلینگ ورزش کنید، صورت شما عرق می کند و به دلیل اینکه منافذ پوست تان باز است سموم آن وارد پوست تان می شود و در نهایت باعث عفونت می شود.
 • سشوار زدن یا رنگ کردن مو ممنوع است چرا که که بعد از انجام مزونیدلینگ موها را رنگ کنید یا سشوار بکشید، ریزش موها دوباره باز می‌گردد.
 • از برنزه کردن پوست خود پرهیز کنید. به دلیل این که در روزهای اول پوست قرمز می‌باشد و نازک است، باید از این روش‌ها استفاده نکنید زیرا باعث می‌شوند پوست بیشتر سوخته شود.
 • استحمام با آب داغ یا کلردار ممنوع است. چرا که در روز های اول پوست صورت نازک است و حالتی شبیه به آفتاب سوختگی دارد. در صورتی که با آب داغ حمام کنید سوختگی آن تشدید خواهد شد پس از انجام اینکار شدیدا دوری کنید.
 • بعد از انجام مزونیدلینگ صورت آب زیادی بنوشید. آب به درمان سریع و شادابی پوست کمک شایانی خواهد کرد.
 • تا دو روز بعد از انجام مزونیدلینگ شنا نکنید.
 •  از گلیکولیک اسید و رتینول استفاده نکنید و از ماساژ محلی که آن را درمان کرده‌اید خودداری کنید.
 • در صورتی که قصد دارید به بیرون از منزل بروید، باید از ماسک صورت استفاده کنید. به دلیل این که منافذ پوست باز می‌باشد و ممکن است ذرات آلوده هوا روی پوست شما بنشیند و وارد آن شود و در نهایت موجب بروز عفونت‌های شدید پوستی شود.
 • از عوامل میکروب زا دوری کنید، عواملی مثل خاک، میکروب های زیادی دارد و درصورتی که با آن در تماس باشید، میکروب‌های آن وارد پوست شما خواهد شد و در نتیجه مبتلا به بیماری‌های پوستی می‌شوید.
 • در معرض نور مسقیم خورشید قرار نگیرید. بعد از انجام مزونیدلینگ به دلیل امکان سموم داخل لوسیون، نباید در معرض نور خورشید قرار بگیرید. علاوه بر این از زدن ضد آفتاب خودداری کنید زیرا بعد از انجام این عمل منافذ پوست تا مدتی باز هستند و ممکن است مواد مضری وارد پوستتان بشود.
 • از محصولاتی که پوست را تحریک می کند استفاده نکنید. بعضی از محصولاتی که برای مراقبت از پوست هستند، حاوی مواد فعال کننده می‌باشند و ممکن است پوست صورت نسبت به آن‌ها آلرژی داشته باشد و قرمزی آن را تشدید کند. مهم‌ترین آن‌ها آلفا هیدروکسید اسید‌ها و رتینول می‌باشد که موجب تحریک پوست خواهد شد. سعی کنید از پپتیدهای تحریک کننده برای کلاژن‌ها نیز مصرف کنید، زیرا تأثیر زیادی روی کلاژن‌های جدید خواهد گذاشت و آن‌ها را چندین برابر خواهد کرد.
 • از ماسک‌های خنک کننده پوست استفاده کنید. در چند ساعت اول ممکن است پوست صورت قرمز شده باشد، برای رفع آن بهتر است از ماسک‌هایی که خنک کننده هستند استفاده کنید.
 • از سرم آنتی اکسیدان برای موضع استفاده کنید. اگر احساس سوزش یا خارش به شما دست داد، می‌توانید از سرم آنتی اکسیدان استفاده کنید. علاوه بر این به بهبودی پوست کمک خواهد کرد و روند بهبودی درمان را افزایش می‌دهد.
 • تا دو هفته پس از عمل مصرف داروها و مواد غذایی رقیق‌کننده خون را از سر نگیرید.
 • درصورتی‌که پزشک برای شما داروی خاصی تجویز کرده است، آن را به‌موقع و به‌طور کامل مصرف کنید.
 • در صورت انجام مزونیدلینگ مو، از شامپوی مخصوصی که پزشک تجویز کرده استفاده کنید.
 • پس از مزونیدلینگ پوست، از صابون یا شوینده مخصوص تجویز شده توسط پزشک برای شست و شوی پوست خود استفاده کنید.
 • تا زمانی که پزشک به شما اجازه نداده است، از رفتن به استخر و سونا خودداری کنید.
 • از پاشیدن آب پرفشار بر روی محل درمان پرهیز کنید.
 • از خاراندن، ماساژ دادن یا فشار دادن ناحیه درمان پرهیز کنید.
 • تا ۵ روز پس از عمل از مصرف مواد غذایی و محصولات مراقبت از پوست که حاوی مواد فعال نظیر رتینول، ویتامین C و اسید آلفا هیدروکسی هستند، خودداری کنید.
 • از مصرف داروهای مسکن و ضدالتهاب پرهیز کنید.
 • با استفاده از کمپرس سرد به کاهش التهاب و حفظ رطوبت پوست کمک کنید.

سوالات درباره قیمت مزونیدلینگ:

آیا مزونیدلینگ محدودیت سنی دارد؟

از نظر سنی محدودیتی برای انجام مزونیدلینگ وجود ندارد. اما به توصیه پزشکان بهتر است آن را بعد از ۱۸ سالگی انجام دهید. زیرا قبل از ۱۸ سالگی هورمون‌ها هنوز به تعادل نرسیده‌اند و ممکن است نتایج مزونیدلینگ را تحت تاثیر قرار دهند.

آیا می‌توان تزریق بوتاکس، ژل یا چربی را هم‌زمان با مزونیدلینگ انجام داد؟

خیر. انجام هم‌زمان این دو عمل برای رفع مشکلات پوستی اصلا توصیه نمی‌شود. برای جلوگیری از تداخل مواد مورد استفاده و عوارض بعدی، بین این روش‌ها باید حداقل دو هفته فاصله بیفتد.

هزینه مزونیدلینگ چقدر است ؟

هزینه مزو نیدلینگ به عوامل مختلفی بستگی دارد، یکی از آن ها مواد مزوتراپی است. قیمت مزو نیدلینگ با مزو رویتاکر 1.700.000 تومان است.

Rate this post
در بحث‌‌ پیرامون این مقاله شرکت کنید!
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با متخصصان کلینیک زیبایی راشا
فاطمه میلانی
فاطمه میلانی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *