فیلر مو چیست؟

تزریق فیلر مو ؛ راهی برای کنترل ریزش مو

هیر فیلر (فیلر مو) چیست؟

به طور اساسی، هیر فیلر (فیلر مو) به یکی از راهکارهای موثر تقویت مو و بالاخص، بهترین درمان ریزش مو اطلاق می‌گردد. در واقع، فیلر مو یک نوع درمان طولانی مدت برای نازک شدن مو در برخی نواحی پوست سر محسوب می‌شود. به عبارت دیگر، فیلرها قادرند به فرد دچار ریزش مو یا طاسی ظاهری پرپشت‌تر و پرموتر ببخشند.

روش درمانی فوق شامل تزریق مجموعه‌ای از مواد فعال موثر در راستای تقویت، پرپشتی و ضخامت مو می‌باشد. پس از تزریق فیلر به پوست سر، انتظار می‌رود مواد فعال به ریشه مو نفوذ کنند. نفوذ مواد موثره فیلرها به تقویت فولیکول‌های مو و بعلاوه، رشد مجدد مو می‌انجامد. علاوه بر این، فیلرها قادرند در راستای استایل دهی به مو، افزایش درخشندگی و کاهش تاثیر عوامل خارجی آسیب زا عملکردی موفق بر جای بگذارند.

برخلاف سایر روش‌های درمانی، هیر فیلر یک روش غیرتهاجمی شمرده می‌شود. مشاهده نتایج در زمان کوتاه، ماندگاری طولانی مدت و بعلاوه، صرف هزینه کم از مهم‌ترین مزایای این روش درمانی به شمار می‌رود.

مواد تشکیل دهنده فیلر چیست؟

فیلر مو اساساً بر پایه هیالورونیک اسید و مجموعه‌ای از پپتیدهای بایومیمتیک تشکیل شده است. با این حال، فیلرها غالباً شامل برخی دیگر از اجزای تشکیل دهنده نظیر آنزیم‌ها، فاکتورهای رشد، ویتامین‌ها و مواد معدنی نیز هستند. در بعضی موارد، ممکن است فیلر مو حاوی زانتالن، کراتین و روغن آرگان باشد.

می‌توان گفت که مجموعه مواد تشکیل دهنده فوق قادر به افزایش جریان خون در پوست سر و بعلاوه، تقویت فولیکول مو هستند. بنابراین، تزریق فیلر به طور مستقیم موجب رشد مجدد مو و جلوگیری از ریزش مو می‌شود.

در ادامه، توجه شما را به مختصر اطلاعاتی درباره مواد تشکیل دهنده فیلرهای مو جلب خواهیم کرد.

 • هیالورونیک اسید

هیالورونیک اسید از ترکیبات طبیعی یافت شده در ساختارهای سلولی شمرده می‌شود. این ماده به دلیل جذب مقادیر بالایی از آب می‌تواند فولیکول‌های مو را به مدت طولانی‌تری هیدراته نگه دارد. همچنین، هیالورونیک اسید قادر به تحریک فیبروبلاست‌ها و در نتیجه، کلاژن سازی و رشد مجدد مو می‌باشد.

 • پپتیدهای بایومیمتیک

مجموعه پپتیدهای بایومیمتیک به عنوان مهم‌ترین اجزای تشکیل دهنده هیر فیلر به تحریک کلاژن سازی و بعلاوه، محافظت سلول‌های مو در برابر عوامل خارجی آسیب زا اعم از استرس، نور آفتاب و مواد شیمیایی کمک موثری می‌کند.

 • زانتالن

در وهله نخست، مهم‌ترین خاصیت زانتالن به اثر تسکین دهنده آن بازمی‌گردد. با این حال، زانتالن در فیلر به فولیکول مو نفوذ کرده و باعث تقویت رشته‌های مو می‌شود.

 • کراتین

کراتین به طور طبیعی در مو یافت می‌شود. تزریق هیر فیلر به دلیل دارا بودن کراتین باعث تقویت رشد، درمان و محافظت از مو می‌گردد.

 • روغن آرگان

روغن آرگان به آبرسانی، تقویت و تغذیه و حفظ سلامت مو کمک موثری می‌کند.

اثر درمان با فیلر مو :

ماندگاری این شیوه یکسال است و در این مدت به رشد و قطع ریزش شدید مو کمک شایانی می کند.
با این وجود جنس موی همه ی افراد با یکدیگر تفاوت دارد و ممکن است اثر روش هیر فیلر برای هر فردی متفاوت از دیگری باشد، حتی اگر زمان ماندگاری این شیوه‌ی درمانی برای یک نفر کمتر از یکسال باشد جای نگرانی برای آن فرد وجود ندارد زیرا به راحتی می تواند جلسات ترمیم موی خود را تمدید کند.

تزریق فیلر به پوست برای چه کسانی مناسب است؟

به طور کلی، تزریق فیلر به افراد ذیل توصیه می‌گردد:

 • آقایان، بانوان و کودکان بالای ۳ سال که دچار ریزش مو و عقب‌تر رفتن خط رویش مو هستند.
 • مبتلایان به آلوپسی آره آتا، الگوی طاسی زنانه و مردانه
 • کلیه افراد دارای موهای نازک و شکننده
 • افراد دارای موهای خشک و وز
 • افراد دارای موهای آسیب دیده به دلیل تابش نور آفتاب، عوامل شیمیایی و رنگ مو
 • افراد دارای حساسیت به انواع بوتاکس و پروتئین‌های مورد استفاده در فرآیند صاف کردن مو

مزایای درمان با هیر فیلر چیست؟

هیر فیلر از مزایای زیبایی و درمانی متعددی به منظور جلوگیری از ریزش مو برخوردار می‌باشد. مهم‌ترین مزایای آن عبارتند از:

 • تسریع رشد مجدد مو
 • افزایش حجم و ضخامت مو
 • تقویت موی آسیب دیده در اثر آلودگی هوا، تابش نور خورشید، گرد و غبار و عادات غلط
 • افزایش تکثیر سلول‌های بنیادی پوست سر

عوارض فیلر مو

تزریق فیلر مو به طور کلی شامل عوارض فیلر مو خطرناکی نمی باشد، اما مانند هر عمل زیبایی ممکن است تعدادی عوارض جانبی بی خطر داشته باشد.

 • درد کوتاه مدت گذرا که احتمال دارد به دنبال تزریق هیر فیلر در پوست سر رخ دهد.
 • قرمزی، تورم، خارش و درد جزئی در ناحیه تزریق ممکن است پس از درمان ایجاد شود، اما به طور کلی در کمتر از ۷۲ ساعت فروکش خواهد کرد.
 • آلرژی زیباجو به هر یک از مواد تشکیل دهنده هیر فیلر.

خطر بالقوه این عوارض باید توسط پزشک برای زیباجو به طور جامع توضیح داده شود. تمام عوارض جانبی غیر از مواردی که در بالا توضیح داده شده یا بیش از یک هفته ادامه دار بودن هر ناراحتی ضروری است که به پزشک گزارش داده شود.

مراقبت های پس از تزریق هیر فیلر مو

بهتر است در جهت افزایش نتیجه‌گیری و تکمیل درمان توسط فیلر مو تمام مراقبت های توصیه شده پس از تزریق هیر فیلر مو با حوصله و دقت انجام شود. این مراقبت‌ها عبارتند از:

 • موهای خود را از تابش مستقیم نور خورشید با پوشش مناسب محفوظ نمایید.
 • در اولین روز پس از فیلر مو از حمام کردن خودداری نمایید.
 • در حد ممکن اجازه تنفس به موهای خود بدهید و با کلاه و روسری و … آنها را نپوشانید.
 • در مورد زمان استفاده از سشوار، رنگ مو و … با پزشک خود صحبت نمایید.
 • برای کاهش درد و همچنین توزیع یکسان فیلر نواحی از سر که تزریق در آنجا انجام شده را ماساژ دهید.

تعداد جلسات درمان ریزش با هیر فیلر مو چقدر است؟

این موضوع بدیهی است که مشکلات مربوط به ریزش مو در هر فرد با دیگری متفاوت است، بنابراین تعداد جلسات درمانی هیر فیلر بر اساس نیاز افراد، سطح ریزش مو و نحوه اثربخشی روش درمانی متفاوت تخمین زده می‌شود، و پزشک قادر خواهد بود در این باره به شما بهترین توصیه را کند.
اما به طور متوسط، افراد هر ۱۵ روز یکبار به یک جلسه درمانی نیاز دارند و روند درمان فیلر مو بصورت میانگین ۲ ماه طول می کشد.

مطالعات بالینی نشان داده است که افراد طی ۴ جلسه درمانی قادر به مشاهده نتایج قابل قبولی خواهند بود.

هزینه تزریق فیلر مو

تخمین و برآورد هزینه فیلر مو به عوامل مختلفی بستگی دارد. نوع برند فیلر، میزان دوز تزریقی و سطح ریزش مو از جمله مهم‌ترین عوامل موثر بر هزینه فیلر مو به شمار می‌رود.
علیرغم موارد فوق، عوامل دیگری اعم از کلینیک زیبایی، دستمزد پزشک و بعلاوه، تعداد جلسات مورد نیاز نقش موثری بر میزان هزینه تزریق فیلر مو خواهند داشت.

سوالات درباره فیلر مو :

اثر درمان فیلر مو چقدر ماندگاری دارد؟

تاثیر درمان پرکننده مو DRCYJ برای هر بیمار متفاوت است، اما معمولا تا یک سال ماندگاری دارد و در صورت نیاز به تمدید، می توان جلسات را تکرار کرد.

آیا تزریق فیلر مو دردناک است؟

فیلر مو توسط سوزن های بسیار ریز به زیر پوست سر زیباجو تزریق می‌شود. برخی از بیماران تزریقات را در بعضی از نقاط پوست سر حساس تر تجربه می کنند. در واقع تزریق فیلر مو نیازی به بیهوشی ندارد اما در صورت تمایل می توان با مشورت پزشک از ژل های بی حسی و موضعی استفاده نمود.

تزریق هیر فیلر برای چه کسانی مناسب نیست؟

افراد با حساسیت به اسید هیالورونیک، افرادی که در سیستم ایمنی بدن خود دچار مشکل هستند یا سیستم ایمنی درمانی انجام می شوند.، افرادی که از داروهای ضد انعقاد یا رقیق کننده خون استفاده می کنند، خانم هایی که در دوران بارداری یا شیردهی قرار دارند، افرادی که به دیابت مبتلا هستند، افرادی که به رماتیسم،آنژین، آندوکاردیت و آسیب های مفصلی حاد مبتلا هستند، افرادی که مبتلا به التهاب پوست سر هستند، کودکان و خردسالان، افرادی که دارای زخم باز و عفونی در ناحیه سر هستند.

Rate this post
در بحث‌‌ پیرامون این مقاله شرکت کنید!
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با متخصصان کلینیک زیبایی راشا
فاطمه میلانی
فاطمه میلانی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *