لیزر موهای نازک و کرکی بدن

لیزر موهای نازک و کرکی بدن یکی از دغدغه‌هایی است که بسیاری از افراد دارند، موهای نازک و پرز مانند که در نواحی متعددی از بدن همانند: کمر، شکم، صورت و دیگر نواحی رشد کرده اند و از بین بردن آنها اغلب دشوار است.
دلیل سختی رفع موهای نازک بدن این است که ممکن است این موهای کرکی به دلایل ژنتیکی و یا هورمونی مجددا رشد کنند و از طرف دیگر انواع روش‌هایی که قادراند موهای زائد بدن را ازبین ببرند معمولا تاثیر زیادی بر روی موهای کرکی و نازک ندارند. با این حال برخی لیزر موهای زائد روشی است که برای این مشکل وجود دارد و اگر که تحت نظارت متخصص انجام شود می‌تواند تا حدود زیادی در از بین بردن موهای نازک و کرکی بدنتان موثر عمل کند.

علت برگشت موهای زائد بعد از لیزر چیست؟

آیا لیزر موهای کرکی بدن را از بین می برد؟

لیزر موهای کرکی بدن

در جواب این سوال که آیا لیزر موهای کرکی بدن را از بین می برد؟ باید بگوییم که کاملا بستگی دارد، زیرا اشعه لیزر، رنگدانه فولیکول مو (ریشه مو) را مورد هدف خود قرار می‌دهد؛ به عبارتی، اگه موهای کرکی یا نازک شما دارای رنگدانه باشند، با انجام لیزر درمانی تا حدود زیادی کاهش پیدا خواهند کرد. اما نکته حائز اهمیت ابن است که تمامی دستگاه‌های لیزر توانایی رفع موهای کرکی را ندارند.

انواع دستگاه لیزر برای موهای نازک

دستگاه‌های مختلفی برای لیزر موهای نازک صورت و بدن وجود دارند که از آن‌ها علاوه بر موهای ضخیم برای موهای کرکی نیز استفاده می‌شود. انواع دستگاه لیزر برای موهای نازک عبارت اند از:

لیزر Alex:

لیزر الکس دارای طول موج کوتاه با انرژی و قدرت بالا است. به همین دلیل برای اغلب پوست‌ها و موها با رنگ‌های مختلف مناسب می‌باشد.

لیزر Speed:

لیزر اسپید دارای طول موج بالاتری نسبت به لیزر الکس می‌باشد و قادر است با ورود به لایه‌های زیرین پوست و تخریب فولیکول مو، با سرعت بالاتری در رفع موهای نازک و کرکی موثر باشد.

لیزر Nd:YAG:

لیزر ان دی یاگ دارای طول موج‌های بسیار بلند با انرژی پایین است. این نوع لیزر مناسب برای پوست‌های تیره و موهای نازک می‌باشد.

بهترین دستگاه لیزر برای موهای کرکی

بهترین دستگاه لیزر برای موهای کرکی و نازک کدام است؟
لیزر
Nd: YAG یکی از جدیدترین فناوری‌های لیزر موهای زائد است که به طور اختصاصی برای رفع موهای زائد افراد دارای پوست تیره و برنزه کاربرد دارد.
البته که فناوری لیزر ان دی یاگ برای تمامی 6 تیپ پوست موجود، قابل استفاده می‌باشد. اشعه‌های فناوری لیزر ان دی یاگ با قدرت نفوذ بالایی که دارند، قادراند بدون هیچگونه آسیبی به سلول‌های ساختاری پوست، وارد فولیکول مو شده و آن را بسوزانند. لیزر Nd: YAG در از بین بردن موهای کرکی و نازک مناسب‌ترین انتخاب ممکن است.
از دیگر مزایا استفاده از فناوری لیزر Nd: YAG این است که موهای کرکی به شرطی که مراجعه کننده مشکلات ژنتیکی یا هورمونی نداشته باشد و لیزر درمانی تحت نظر پزشک متخصص پوست انجام شود، به صورت غیر قابل بازگشت از بین می‌روند و پس از اتمام درمان، ضخیم و یا تیره‌تر نمی‌شوند.

چه عواملی بر نتایج لیزر موهای نازک تاثیرگذار است؟

لیزر موهای نازک + عوامل موثر بر نتایج

نتایج لیزر موهای نازک وابسته به عوامل مختلفی است که شامل موارد زیر می‎‌شوند، اما تنها محدود به این عوامل نخواهند بود:

  • نواحی درمان
  • ضخامت مو
  • نوع پوست
  • رنگ مو
  • نوع لیزر مورد استفاده

به دلیل وجود عوامل فوق، نتایج یک زیباجو با فردی دیگر، احتمال دارد کاملا متفاوت باشد. برای کسب بهترین نتیجه، معمولاً 8 تا 12 جلسه درمان همراه با چند جلسه یادآور، 1 یا 2 بار در سال نیاز است.

چرا موهای نازک دیرتر از موهای ضخیم به لیزر جواب می‌دهند؟

اساس کار، جذب انرژی لیزر توسط رنگدانه‌ی مو می‌باشد، یعنی هرچقدر موی فرد رنگ‌دانه بیشتری داشته باشد، انرژی بیشتری از دستگاه دریافت خواهد کرد و در نتیجه با سرعت بیشتر و عملکرد بهتر موهای زائد بدن فرد از بین می روند.
مثالی برای درک بهتر شما می‌زنیم: تصور کنید 2 صفحه پلاستیکی سفید و مشکی را مقابل نور خورشید گذاشته‌اید، پس سپری شدن یک ساعت، کدام صفحه داغ‌تر خواهد شد؟ مسلما صفحه مشکی بسیار داغ‌تر از صفحه سفید خواهد شد، حتی اگر نور خورشید با شدت بتابد ممکن است صفحه مشکی ذوب شود!!! در حالی که صفحه سفید انرژی گرمایی بسیار ناچیزی جذب خود کرده است.

آیا لیزر موهای کرکی بدن باعث ضخیمتر و تیره‌تر شدن موها می‌شود؟

لیزر موهای کرکی بدن تنها در شرایطی نتیجه معکوس خواهد داشت که تکنسین دستگاه لیزر تبحر و تجربه‌ی کافی برای کار با این دستگاه را نداشته باشد.
همانطور که گفتیم، موهای ضخیم و تیره بیشترین بازدهی به لیزر درمانی را دارند ولی در عین حال لیزر درمانی با تنظیمات و ملاحظات ویژه و تعداد جلسات بیشتر بر روی موهای کرکی نیز تاثیر خواهد داشت.
اما اگر که اپراتور دستگاه لیزر شدت انرژی، فرکانس و تعداد پالس‌های لیزر را برای موهای کرکی به نحوه صحیح تنظیم نکند، ممکن است موهای کرکی بعد از لیزر تیره تر و حتی ضخیم تر شوند. به همین دلیل پیشنهاد می‌شود قبل از هر اقدامی برای لیزر موهای کرکی بدن، حتماً به یک متخصص پوست و مو که تجربه کافی در استفاده از فناوری‌های نوین دستگاه‌های لیزر را دارد، مراجعه کنید.

لیزر موهای کرکی شکم

لیزر موهای کرکی شکم

آیا لیزر موهای کرکی شکم کار درستی است؟
در لیزر درمانی laser برخی از نواحی همانند دست به ویژه روی استخوان ساعد، بالای بازو، کتف و شکم، به دلیل نزدیکی به استخوان و رفلکس شدن، ممکن است دیرنر از سایر نقاط بدن نتیجه حاصل شود و به جلسات بیشتری برای لیزر درمانی نیاز باشد. بنابراین اگر موهای مراجعه کننده در این نواحی بسیار نازک و کمرنگ باشد، وی را به انجام لیزر ترغیب نمی‌کنیم، مگر اینکه پزشم متخصص پوست و زیبایی توصیه و تایید کرده باشد.

پرسش و پاسخ درباره لیزر موهای نازک و لیزر موهای کرکی:

برای لیزر موهای نازک بدن به چند جلسه درمان نیاز است؟

به طور میانگین ۸ تا ۱۲ جلسه، برخی از مراجعین ممکن است به جلسات بیشتری نیاز داشته باشند.

آیا لیزر موهای نازک بدن دردناک است؟

خیر، درد لیزر موهای نازک بدن معمولاً مانند احساس سوزن سوزن توصیف می‌­شود.

فاصله زمانی بین جلسات لیزر موهای کرکی بدن چقدر است؟

برای لیزر موهای کرکی بدن، بهتر است هر ۲ الی ۴ هفته به مرکز لیزر مراجعه نمایید.

Rate this post
در بحث‌‌ پیرامون این مقاله شرکت کنید!
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با متخصصان کلینیک زیبایی راشا
الهه فلاحی
الهه فلاحی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *