هایفوتراپی غبغب

هایفوتراپی غبغب چگونه موجب رفع غبغب می‌شود؟

هایفوتراپی غبغب یکی از روش‌های غیر جراحی و نسبتا جدید برای از بین بردن غبغب می‌باشد. افراد بسیاری هستند که شناخت درستی از آن ندارند.
به همین دلیل خیلی راحت شایعات پیرامون آن را باور کرده و دچار نگرانی و دلهره می‌شوند. شایعاتی مثل ایجاد جای سوختگی و زخم در پوست، بروز حساسیت‌های پوستی، فلج صورت و گردن، برگشت دوباره غبغب با حالتی بدتر از قبل و… نکته‌ی مهم این است که این شایعات را باور نکنید.

در هایفوتراپی، پزشک امواج اولتراسوند را با شدت بالا به لایه‌های عمیق پوست می‌فرستند. این امواج با ایجاد گرما در لایه‌های زیرین پوست، ضمن تجزیه و حذف سلول‌های چربی و تحریک کلاژن سازی، باعث جوانسازی و لیفت پوست در ناحیه زیر چانه شده و باعث از بین رفتن غبغب می‌شود.
بهترین سن برای استفاده از هایفوتراپی غبغب بین ۳۰ الی ۶۵ سال است. درمان با هایفوتراپی دوره نقاهت ندارد و بعد از انجام آن احساس خوش آیندی خواهید داشت.

هایفوتراپی غبغب چگونه باعث لاغری این ناحیه می‌شود؟

در هایفوتراپی غبغب (doublechin hifu) به منظور لاغری، پزشک امواج را به ناحیه مورد نظر می‌فرستد و امواج فرستاده شده، تبدیل به گرما شده و سپس وارد لایه‌های تحتانی پوست می‌شود و منجرب به از بین رفتن چربی‌های آن ناحیه می‌شوند، با استفاده از این روش چربی‌های ناحیه غبغب، برای همیشه از بین می‌روند.

زمانی که به امواج به ناحیه غبغب فرستاده می‌شوند، پوست ناحیه‌های اطراف آن به علت دریافت امواج شروع به کلاژن سازی خواهد کرد و همین موضوع سبب می‌شود تا بعد از لاغری عمل لیفتینگ صورت گیرد و افتادگی پوست برای بیمار به وجود نیاید.
تعداد جلسات مورد نیاز برای انجام هایفوتراپی غبغب، بسته به شرایط بیمار و میزان چربی آن قسمت متفاوت می‌باشد اما اکثر بیماران به بیش از ۳ جلسه درمان نیاز پیدا نخواهند کرد.
معمولا بیمارانی که هایفوتراپی غبغب انجام داده‌اند بعد از گذشت ۱ الی ۲ هفته از انجام هایفو، شاهد نتایج آن خواهند بود اما نتایج واقعی بعد از گذشت ۳ الی ۴ ماه قابل مشاهده می‌باشد.

انواع غبغب

غبغب به دو دسته غبغب واقعی و غبغب کاذب تقسیم می‌شود.

غبغب واقعیدر غبغب واقعی، در زیر چانه افراد چربی یا پوست اضافی جمع می‌شود که یکی از راه‌های از بین بردن آن انجام هایفوتراپی می‌باشد.
غبغب کاذببسیاری از افراد هستند که به دلیل داشتن چانه کوچک و نداشتن تناسب بین چانه و صورت فکر می‌کنند غبغب دارند اما آن‌ها با انجام جراحی فک یا پروتز چانه می‌توانند برای رفع این مشکل اقدام کنند.

برای رفع غبغب روش‌های زیادی وجود دارد اما یکی از موثرترین راه‌ها برای رفع آن انجام هایفوتراپی غبغب می‌باشد.
زیبایی گردن تاثیر زیادی در زیباتر شدن چهره افراد دارد و باعث بالا رفتن اعتماد به نفس آن‌ها می‌شود، از این جهت افراد بسیاری برای رفع غبغب خود اقدام می‌کنند.

علت ایجاد غبغب چیست؟

مهم‌ترین دلیل ایجاد غبغب به‌ خصوص در افراد کم سن و سال افزایش وزن می‌باشد. معمولا در این افراد جمع شدن چربی (Fat) در ناحیه گردن و زیر چانه باعث ایجاد غبغب می‌شود.
علاوه بر این کاهش وزن نیز می‌تواند یکی از دلایل ایجاد غبغب باشد. زیرا در اثر کاهش وزن پوست دچار شل‌شدگی و افتادگی شده و می‌تواند منجر به ایجاد غبغب شود.

یکی دیگر از دلایل ایجاد غبغب افزایش سن و کاهش کلاژن سازی (collagen) پوست می‌باشد. در سنین بالاتر پوست خاصیت ارتجاعی و استحکام خود را از دست می‌دهد و افتاده بنظر می‌رسد.
در مواردی هم ارث خانوادگی دلیل وجود غبغب در افراد است. همینطور نکته قابل تامل قرار ندادن سر و گردن در وضعیت نامناسب برای مدتی طولانی می‌باشد تا از ضعیف شدن عضلات گردن و چانه و غبغب جلوگیری شود.

مزایای هایفوتراپی غبغب

از مزایای این روش می‌توان به بدون درد و خونریزی بودن، عدم تاثیر مخرب و جدی به بافت‌ها و عظلات صورت، سرپایی انجام شدن عمل، عدم عوارض و بیهوشی اشاره نمود.
البته نباید فراموش کرد که بهترین کار برای شروع و استفاده از روش‌های مختلف جوانسازی مثل تزریق بوتاکس، تزریق ژل و یا لیفت صورت با نخ، استفاده از هایفوتراپی می‌باشد.

زیرا روش انجام هایفوتراپی زیرسازی برای انجام سایر روش‌های جوانسازی صورت می‌باشد. از مزایای استفاده از دستگاه هایفوتراپی صورت موجود در کلینیک زیبایی راشا برای از بین بردن غبغب، وجود کارتریج‌های مختلف برای تحت تاثیر قرار دادن سطوح مختلف پوست صورت تا عمق ۴.۵ میلی‌متر است.

تعداد جلسات مورد نیاز برای هایفوتراپی غبغب چقدر است؟

هایفوتراپی غبغب یکی از تکنیک‌های محبوب برای لیفت و جوانی دوباره پوست در این ناحیه است. یکی از دلایل اصلی این محبوبیت کم بودن تعداد جلسات درمانی این روش می‌باشد.
تعداد جلسات درمانی روش هایفوتراپی غبغب، می‌تواند حداقل یک و حداکثر سه جلسه زمان ببرد.

در هر حال تعیین کردن تعداد جلسات بنا به شرایط بیمار و تشخیص پزشک می‌باشد. هر جلسه هایفوتراپی غبغب، می‌تواند بین ۳۰ الی ۶۰ دقیقه طول کشیده و انجام آن نیازی به بیهوشی نخواهد داشت.
پس از گذراندن هر جلسه درمانی، شخص نیازی به گذراندن دوره نقاهت ندارد و می‌تواند انجام امور روزانه خود را از سر بگیرد.

مراقبت‌های قبل و بعد از هایفوتراپی غبغب

قبل و پس از هایفو غبغب، فرد بیمار برای ماندگاری بیشتر باید یکسری اصول مراقبت‌های بعد از هایفوتراپی را رعایت کند. که این اصول شامل:

  • در صورت انجام عمل زیبایی، بوتاکس یا تزریق ژل آن را با پزشک معالج خود در میان بگذارید.
  • در صورت ابتلا به بیماری خاص و یا مصرف داروی خاصی حتما به پزشک خود اطلاع دهید.
  • پیش از هایفوتراپی غبغب به حمام رفته و پوست خود را تمیز کنید.
  • از خاراندن یا ماساژ ناحیه تحت درمان به شدت خودداری کنید.
  • حداقل تا چند روز پس از هایفوتراپی غبغب از رفتن به استخر و سونا خودداری کنید.
  • آب و آب میوه فراوان بنوشید و بدن خود را هیدراته نگه دارید.

کاندید مناسب هایفوتراپی غبغب

هایفوتراپی از روش‌های درمانی است که بیشتر افرادی که از سلامتی کامل برخوردار هستند می‌توانند از مزایای آن استفاده کنند.
هدف اصلی از انجام هایفوتراپی از بین بردن مشکل افتادگی‌ و شل شدگی‌ جزئی و البته میزان کم و متوسط چربی می‌باشد.
پس در شرایطی که فرد از افتادگی شدید پوست گردن یا چربی در این ناحیه شکایت دارد هایفوتراپی روش مناسبی نمی‌باشد. در این موارد پیشنهاد می‌شود از دیگر روش‌های درمانی مانند لیزر یا جراحی استفاده شود.

افراد بین ۳۰ الی ۷۵ سال از جمله کاندیدهای مناسب هایفوتراپی غبغب می‌باشند. افرادی که در این گروه‌های سنی قرار ندارند بهتر است برای از بین بردن غبغب خود از روش‌های دیگری بهره ببرند.
برای فهمیدن این موضوع که آیا هایفوتراپی غبغب گزینه مناسبی است، باید با پزشک مربوطه مشورت کنید. پزشک نیز پس از انجام بررسی‌های لازم و اطمینان از سلامت کامل فرد تصمیم درست را خواهد گرفت.
در حالت کلی پیشنهاد می‌شود زنان باردار و شیرده از انجام هایفوتراپی غبغب پرهیز کنند.

علاوه بر آن بهتر است بیماران دیابتی، بیماران قلبی عروقی، بیماران کبدی و اختلالات غدد و سیستم لنفاوی از این روش بهره‌مند نشوند. همچنین افرادی که در دو هفته قبل از انجام هایفوتراپی اقدام به تزریق بوتاکس، تزریق چربی یا تزریق ژل کرده‌اند باید انجام هایفو را برای مدتی به تاخیر بیاندازند.
از دیگر افرادی که از اعمال هایفوتراپی در آن‌ها خودداری می‌شود، افراد دارای حساسیت پوستی، زگیل یا تب‌خال فعال می‌باشند.

ماندگاری هایفوتراپی غبغب

ماندگاری هایفوتراپی غبغب با توجه به عواملی مانند سبک زندگی، رژیم غذایی، ورزش، مدل خوابیدن و غیره ۱ الی ۳ سال می‌باشد؛ حال اگر بیمار علاوه بر رژیم غذایی، نکات ورزشی و ماساژ را نیز رعایت کند به مدت طولانی‌تر و حتی دائمی اثرات رفع غبغب با هایفو را مشاهده می‌کند.
البته قابل ذکر است بدلیل اینکه پوست بافتی زنده و پویا می‌باشد؛ پس از هر روش جوانسازی، روند تغییرات سن ادامه خواهد داشت و عملا هیچ روشی اثر دائمی نخواهد داشت اما اثر هایفو با یک جلسه درمان تا مدتی طولانی، به ویژه در صورت رعایت اصول نگهداری پوست باقی خواهد ماند.

شایعاتی در مورد هایفوتراپی غبغب که نباید باور کنید.

هایفوتراپی غبغب بر عضلات صورت و گردن تاثیر گذاشته و باعث فلج می‌شود.

یکی از بی‌خطرترین امواج برای بدن انسان امواج فراصوت هستند. به همین دلیل است که برای تشخیص وضعیت سلامت جنین از آن‌ها استفاده می‌شود.
استفاده از این امواج در هایفوتراپی نیز آن را به روشی مطمئن و بی‌خطر تبدیل خواهد کرد. امواج فراصوت هیچ تاثیری بر روی عضلات صورت نخواهند گذاشت.
در واقع در طول فرایند هایفوتراپی پزشک فقط لایه‌های آسیب‌دیده پوست یا چربی‌ها را مورد هدف خود قرار می‌دهد و این امواج اصلا به عضلات صورت نخواهند رسید.
در نتیجه انجام هایفوتراپی غبغب در کلینیک‌های معتبر نه‌ تنها باعث تغییر حالت عضلات چهره نخواهد شد بلکه آن را زیباتر و جذاب‌تر نیز خواهد کرد.

جای زخم پس از هایفوتراپی غبغب برای همیشه باقی می‌ماند.

در فرایند هایفوتراپی غبغی هیچ زخمی ایجاد نمی‌شود. بنابراین جای هیچ‌ نگرانی در مورد جای زخم یا از بین بردن آن وجود ندارد.
در این روش هیچ برشی در سطح پوست انجام نمی‌شود و دستگاه نیز به‌ راحتی و به نرمی بر روی پوست حرکت می‌کند. بنابراین امکان زخم شدن پوست در اثر حرکت دستگاه نیز وجود نخواهد داشت.

هایفوتراپی غبغب موجب سوختگی پوست خواهد شد.

از آن جهت که امواج فراصوت شدت بالا باعث گرم شدن لایه‌های زیرین پوست و تحریک سلول‌ها می‌شوند، ممکن است این‌طور به نظر بیاید که این گرما در سطح پوست نیز تاثیرگذار است و آن را می‌سوزاند.
در فرایند درمان غبغب با هایفوتراپی امواج فراصوت از لایه‌های سطحی پوست عبور می‌کند و بعد از رسیدن به لایه‌های عمیق‌تر از خود گرما ساطع می‌کنند. در نتیجه هیچ آسیبی به سطح پوست نخواهد رسید و هیچ‌گونه جای سوختگی در آن ایجاد نخواهد شد.

پرسش و پاسخ در مورد هایفوتراپی غبغب

هزینه هایفو غبغب چقدر است ؟

هایفوتراپی در هر شهر و کلینیکی ممکن است با هزینه متفاوتی صورت گیرد که معمولا میزان آن در کلینیک های معروف بیشتر است. اما به طور معمول میزان هزینه ی مورد نیاز برای هایفو به نسبت لیفت غبغب و جراحی کمتر است و برای همه افراد قابل انجام است. یکی دیگر از موارد تاثیر گذار در هزینه های هایفوتراپی میزان تجمع چربی و تعداد جلساتی می باشد که برای مراجعه نیاز است. به طبع هر چه این میزان زیاد تر باشد هزینه ها نیز بیشتر می شود.

چرا هایفوتراپی غبغب از کای بلا بهتر است؟

روش های درمانی که با تزریق انجام می شوند چندان مورد پسند بیماران نمی باشد زیرا علاوه بر اینکه درد زیادی به همراه دارند عوارض جانبی پس از آن ها نیز بسیار بیشتر است. روش‌های بدون تزریق مثل هایفوتراپی طرفداران بیشتری دارند. علاوه بر این تعداد جلسات مورد نیاز برای کای بلا برای رفع غبغب به طور کامل بیش از ۶ جلسه درمانی می باشد که زمان و هزینه زیادی را به بیمار تحمیل می کند. روش هایفو غبغب نه تنها بدون هیچ گونه تزریق انجام میگیرد بلکه عوارض جانبی آن نسبت به روش کای بلا تقریباً صفر است و تنها با یک جلسه درمانی به طور کامل غبغب را از بین میبرد.

چه زمانی نتایج درمان غبغب خود را مشاهده خواهیم کرد؟

درحالی‌که بعضی از متقاضیان بلافاصله بعد از درمان، اثر اولیه را مشاهده می‌کنند ، شروع مشاهده نتایج واقعی در ۲ الی ۳ ماه بعدی دیده خواهد شد. بلافاصله پس از درمان، غبغب ظاهری درخشان و تازه خواهد داشت. نتایج کامل را می‌توان تا ۹ ماه بعد از درمان با هایفوتراپی غبغب مشاهده نمود اگر چه این می‌تواند به عوامل مختلفی بستگی داشته باشد. این مورد شامل سن ، سلامتی ، سبک زندگی و رژیم غذایی است.

5/5 - (2 امتیاز)
در بحث‌‌ پیرامون این مقاله شرکت کنید!
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با متخصصان کلینیک زیبایی راشا
نهال محمودی
نهال محمودی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *