تفاوت میکرونیدلینگ با مزونیدلینگ

تفاوت میکرونیدلینگ با مزونیدلینگ

پوست با گذشت زمان به دلایل مختلف، دچار مشکلاتی می شود؛ احتمالا برای شما هم پیش آمده که در مقابل آینه ایستاده اید و ایرادات صورتتان، مانند جای جوش‌ها یا لکه‌ها، را یک به یک دیده اید و برطرف کردن آن ها و داشتن صورتی صاف و زیبا، تبدیل به یک دغدغه شده باشد.
در جهان امروز، روش‌های جدیدی به‌کار گرفته می‌شود که این دغدغه را برای شما برطرف می‌کنند. میکرونیدلینگ و مزونیدلینگ دو تکنیک‌ هستند که در دنیا برای ترمیم و جوانسازی پوست مورداستفاده قرار می‌گیرند.
حال این سؤال پیش می‌آید که تفاوت میکرونیدلینگ و مزونیدلینگ چیست و کدام‌یک بهتر است؟

در اول یک تعریف کلی از هر کدام خواهیم داشت و بعد به بیان تفاوت بین میکرونیدلینگ و مزونیدلینگ خواهیم پرداخت.

میکرونیدلینگ چیست؟

 میکرونیدلینگ جدیدترین تکنیک درترمیم و جوانسازی پوست است و به شیوه سوزن زدن انجام می‌شود، در واقع واژه نیدلینگ به معنی سوزن زدن است.
این روش درمانی نوین و غیرتهاجمی، برای رفع مشکلات پوستی مانند از بین بردن جای جوش، لکه، آکنه، سوختگی و چین‌وچروک پوستی در قسمت‌هایی از بدن که پوست نازک و حساسی دارند، مانند گردن، اطراف چشم‌ها، دهان، روی دست‌ها و غیره که با روش‌های دیگر نمی‌توان آن‌ها را درمان کرد، بسیار مناسب است.

در روش میکرونیدلینگ، وسیله‌ای به نام درمارولر وجود دارد. درمارولر یک رولر غلتکی است که حدود 200 سوزن بسیار ریز از جنس تیتانیوم بر روی آن وجود دارد. این سوزن‌ها به‌قدری ریز هستند که دردی برای شما ایجاد نمی‌کنند و میکرونیدلینگ در حقیقت یک روش درمانی بدون درد محسوب می‌شود.

پزشک متخصص در این روش، غلتک بر روی پوست حرکت می دهد، با نفوذ سوزن های خیلی خیلی زیر، زخم های کوچیکی روی پوست صورت ایجاد می کند و فشار به لایه های سطحی پوست وارد شده و بعد از آن، پوست شروع به ترمیم و بازسازی می کند و کلاژن و الاستین را در سطح پوست تولید می‌کند که دو ماده اصلی جوانسازی پوست هستند.
در واقع زخم های کنترل شده ای که توسط دستگاه ایجاد می شود، سبب می شود تا پوست در کنار بهبود زخم، کلاژن سازی وافزایش جریان خون را تجربه کند که برای هر نوع پوستی در سنین مختلف، کاربرد دارد.

تعداد جلسات لازم برای میکرونیدلینگ به میزان مشکلات پوستی شما بستگی دارد. به‌طورکلی، 3 الی 5 جلسه که طول آن‌ها از چند دقیقه تا یک ساعت به طول می‌انجامد، زمان می‌برد. فاصله این جلسات معمولاً 7 الی 15 روز است.

مزونیدلینگ چیست؟

مزونیدلینگ هم ترکیبی از «مزو» و «نیدلیینگ» است یعنی مزونیدلینگ هم مانند میکرونیدلینگ از طریق سوزن‌های ریز سوراخ‌هایی بر روی پوست ایجاد می‌کند،‌ اما ترکیبی از مزو تراپی و میکرونیلدینگ است که کوکتل های مزوتراپی به عمق لایه مزودرم ارسال می شوند؛ در این روش سوزن‌ها به عمق بیشتری از سطح پوست نفوذ می‌کنند و کوکتل‌های مزوتراپی به عمق لایه‌های پوستی وارد می‌شوند و تولید کلاژن می‌کنند.
در این روش محلول‌های درمانی به عمق پوست وارد می‌شوند، درنتیجه تولید کلاژن و الاستین در عمق بیشتری از پوست انجام می‌شود. با نفوذ کرم‌ها و ویتامین‌ها در عمق پوست، فرایند جوانسازی و رفع چین‌وچروک، لکه‌های پوستی، جای جوش، آکنه، سوختگی، زخم‌ها و غیره اتفاق می‌افتد. به‌علاوه، درنتیجه این روش درمانی، انعطاف‌پذیری پوست شما نیز بیشتر می‌شود و پوست خاصیت کشسانی پیدا می‌کند.
به‌طورکلی، تعداد جلسات موردنیاز برای مزونیدلینگ 6 تا 8 جلسه است و فاصله هر جلسه تا جلسه بعد معمولاً 3 الی 4 هفته می‌باشد.

تفاوت میکرونیدلینگ و مزونیدلینگ چیست؟

هر دوی این روش‌ها برای افرادی مناسب هستند که به دوره بهبودی کوتاه و نتایج قابل توجه تمایل دارند. میکرونیدلینگ و مزونیدلینگ برخلاف درمان‌های مؤثر دیگر از سطح تهاجم کمتری برخوردارند.

یکی از تفاوت‌های میکرونیدلینگ و مزونیدلینگ این است که در روش میکرونیدلینگ، سوزن‌ها به عمق کمتری از لایه‌های پوست نفوذ می‌کنند اما در روش مزونیدلینگ به عمق بیشتری نفوذ می‌کنند. درنتیجه مواد مغذی و درمانی در روش مزونیدلینگ به عمق بیشتری از لایه‌های پوست وارد می‌شوند و تأثیر آن چند برابر نسبت به میکرونیدلینگ می‌شود.

مزونیدلینگ برخلاف میکرونیدلینگ در رفع مشکلات پوستی توانایی بیشتری دارد. مشکلات پوستی زمینه‌ای همچون کم‌آبی به اعمال یا تزریق ویتامین‌ها و مواد معدنی پاسخ بهتری می‌دهند. از آنجایی‌که مزونیدلینگ توانایی رساندن داروها و محلول‌های مخصوص را به هر ناحیه‌ای از پوست دارد به عنوان درمانی مناسب برای رفع مشکلات ناحیه‌ای پوست همچون افتادگی زیر چشم به کار می‌رود.

نفوذ کوکتل‌ها و مواد مغذی به عمق بیشتر پوست در روش مزونیدلینگ باعث می‌شود تا زمان بیشتری طی شود تا اثرگذاری آن بر روی پوست مشخص شود. درحالی‌که، در روش میکرونیدلینگ تغییرات به‌سرعت بر روی پوست نمایان می‌شوند و از جلسه دوم به بعد تاثیرات میکرونیدلینگ را متوجه خواهید شد.
پس، یکی دیگر از تفاوت میکرونیدلینگ و مزونیدلینگ، سرعت اثرگذاری آنها است.

در هر دوی این روش‌ها، پوست دچار التهاب و قرمزی می‌شود، اما یکی دیگر از تفاوت‌های این دو روش این است که در روش میکرونیدلینگ این التهاب‌ها و قرمزی پوست پس از چند ساعت از بین می‌رود، اما در روش مزونیدلینگ ممکن است تا چند روز ادامه پیدا کنند و گاهی با سردرد خفیف همراه باشند. نگران نباشید، پس از گذشت چند روز تمامی این علائم از بین می‌روند.

تفاوت میکرونیدلینگ با مزو نیدلینگ در فواید

فواید میکرونیدلینگ

 • از اثرات میکرونیلدینگ تسریع و تسهیل کلاژن سازی در پوست است که سبب سفت شدن پوست می شود.
 • کاهش خطوط پنجه کلاغی اطراف چشم، از دیگر فواید میکرونیدلینگ است.
 • حذف یا کاهش خطوط دور دهان از فواید دیگر میکرونیدلینگ.
 • برای از بین بردن خطوط پیشانی یا اخم، از میکرونیدلینگ می توان بهره برد.
 • کاهش چروک و چیمن های روی پوست صورت و لک های ناشی از آفتاب سوختگی ، با کمک میکرونیلدینگ
 • درمان اسکار اکنه و آبله مرغان از دیگر فواید این روش است.
 • بهبود ترک ‌های پوستی ( استریا) یا  ترک های پوستی بعد از بارداری
 •  کمک به درمان روزاسه (قرمزی) و عروق ریز پوستی
 • افزایش خاصیت کشسانی پوست

فواید مزونیدلینگ

 • با نفوذ کوکتل های مزوتراپی بداخل پوست و افزایش جریان خون در لایه های مختلف تولید کلاژن و الاستین افزایش یافته و در نتیجه کیفیت پوست و انعطاف پذیری و کشسانی پوست بیشتر می شود.
 • بدلیل ایجاد هزاران سوراخ میکروسکوپی در سطح پوست خاصیت جذب کرم ها و ویتامین های موضعی افزایش یافته و تاثیر پماد های تجویز شده چندین برابر افزایش می یابد.
 • با نفوذ محلول های مزوتراپی به لایه مزودرم پوست، تسهیل می شود، لکه های پوستی سریع تر از بین می رود.

تفاوت میکرونیدلینگ و مزونیدلینگ در قیمت

همانطور که گفتیم، هر دو روش برای جوانسازی و ترمیم پوست انجام می شود، اما تشخیص آن که کدام یک برای شما مناسب تر است به عهده پزشک متخصص شماست.
در نتیجه پیش از هر اقدامی در این زمینه، یک جلسه مشاوره و معاینه با پزشکان متخصص پوست داشته باشید تا تصمیم درست برای درمان شما گرفته شود.
باید بگوییم کادر زشکان متخصص ما در کلینیک راشا، با به‌کارگیری به‌روزترین روش‌ها و پیشرفته‌ترین دستگاه‌ها و تجهیزات، هم در زمینه میکرونیدلینگ و هم در زمینه مزونیدلینگ، آماده ارائه خدمات و مشاوره به شما عزیزان هستند.

و هزینه میکرونیدلینگ و قیمت مزونیدلینگ در این کلینیک به صورت زیر است:

قیمت میکرونیدلینگ :900.000 هزار تومان
هزینه مزونیدلینگ با مزو رویتاکر : 1.700.000 هزار تومان

سوالات درباره تفاوت میکرونیدلینگ با مزونیدلینگ:

میکرونیدلینگ چیست؟

میکرونیدلینگ با نفوذ سوزن های خیلی خیلی زیر، زخم های کوچیکی روی پوست صورت ایجاد می کند و به لایه های سطحی پوست وارد می شود و بعد از آن، پوست شما شروع به ترمیم و بازسازی می کند تا کلاژن سازی،‌ تسریع شود. لازم به ذکر است که کلاژن و الاستین، سبب جوانسازی پوست می شود. در واقع زخم های کنترل شده ای که توسط دستگاه ایجاد می شود، سبب می شود تا پوست در کنار بهبود زخم، کلاژن سازی وافزایش جریان خون را تجربه کند که برای هر نوع پوستی در سنین مختلف، کاربرد دارد.

مزونیدلینگ چیست؟

مزونیدلینگ ترکیبی از “مزو” و “نیدلینگ” است که به معنای سوزن زدن است. مزونیدلینگ،‌ ترکیبی از مزو تراپی و میکرونیلدینگ بوده که کوکتل های مزوتراپی به عمق لایه مزودرم ارسال می شود و درمان در این لایه برای بیمار انجام می شود. البته مزونیدلینگ ممکن است که با مزوگان و درماپن انجام شود که به سوزن های بیشتری نیاز خواهد بود.

Rate this post
در بحث‌‌ پیرامون این مقاله شرکت کنید!
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با متخصصان کلینیک زیبایی راشا
فاطمه میلانی
فاطمه میلانی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *