عوارض لیزر موهای زائد کل بدن

عوارض لیزر موهای زائد کل بدن

لیزر موهای زائد یکی از بهترین روش‌های دائمی جهت رهایی از شر موهای اضافه بدن بوده که در حال حاضر اکثر افراد به این روش روی آورده‌اند. هر چقدر هم روش‌های درمانی و زیباسازی جهت حذف موهای زائد بدن کم خطر باشد اما با عوارضی همراه است که باید مورد توجه قرار گیرند. لیزر موهای اضافه بدن هم جز آن‌دسته از روش‌هایی بوده که از این قاعده مستثنی نخواهد بود. اما عوارض وحشتناک لیزر موهای زائد چیست؟

عوارض لیزر موهای زائد کل بدن
عوارض لیزر موهای زائد کل بدن

عوارض وحشتناک لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد یکی از روش‌های دائمی جهت رهایی از شر موهای اضافه بدن بوده که در حال حاضر اکثر افراد به این روش روی آورده‌اند. هر چقدر هم روش‌های درمانی جهت حذف موهای زائد بدن کم خطر باشد اما با عوارضی همراه است که باید مورد توجه قرار گیرند. لیزر موهای اضافه بدن هم جز آن‌دسته از روش‌هایی بوده که از این قاعده مستثنی نخواهد بود.
کارکرد دستگاه لیزر به نحوی است که با تحت تاثیر قرار دادن لایه سطحی پوست و فولیکول مو، موهای زائد قسمت‌های مختلف بدن را از بین برده و عوارض چندانی برای افراد به بار نمی‌آورد. اما ممکن است بعضی از افراد در جلسات بعد از لیزر با مشکلاتی نظیر: قرمز شدن و سوختگی پوست مواجه شوند که تمامی این موارد به نوع دستگاه و همچنین رنگ پوست افراد بستگی دارد. افرادی که دارای پوست تیره هستند نباید به هیچ عنوان از لیزر استفاده کنند. زیرا بروز عوارض شدید پوستی در این افراد، بسیار زیاد است.

عوارض لیزر بیکینی

بسیاری از مراجعین، درد بسیار کمی را هنگام لیزر موهای زائد ناحیه تناسلی تجربه کرده و حتی در بسیاری از افراد هیچگونه دردی احساس نمی‌شود. بسیاری از دختران جوان از عدم باروری هنگام لیزر بیکینی صحبت می‌کنند که می‌توانیم بگوییم که چنین چیزی وجود ندارد. نفوذ نور لیزر تنها در چند میلی‌متری پوست آن قسمت از بدن بوده و هیچ‌گونه تاثیری بر روی عملکرد تخمدان‌ها نخواهد گذاشت. بهتر است بعد از لیزر بیکینی‌ از آفتاب گرفتن یا رفتن به سولاریوم خودداری نمایید.

عوارض لیزر موهای زائد صورت

عوارض لیزر موهای زائد صورت
عوارض لیزر موهای زائد کل بدن

لیزر موهای زائد صورت عوارضی دارد که بسته به نوع پوست فرد، متفاوت بوده و طی گذشت زمان از بین خواهد رفت. بهتر است بدانید که موهای زائد صورت بعد از لیزر بلافاصله از بین نمی‌روند و پروسه درمانی آن معمولا چند روز تا چند هفته طول خواهد کشید. با توجه به نوع پوست هر فرد، عوارض لیزر موهای اضافه صورت می‌توانند شامل موارد زیر باشند:
⦁ سوختگی پوست
⦁ ایجاد خراش یا زخم در قسمت مورد نظر
⦁ ایجاد لکه‌های روشن یا تیره بر روی پوست
⦁ قرمزی پوست و ایجاد درد خفیف در قسمت تحت درمان

عوارض لیزر مو برای دختر

برخی از شایعاتی در مورد عوارض لیزر مو راجب دختران جوان وجود داشته که باعث نگرانی‌های زیادی در این زمینه شده است. لیزر مو برای دختران جوان هیچگونه عوارضی نداشته و اگر برای این کار به مراکز معتبر مراجعه شود، موهای کرکی، زبر، تیره و ضخیم بدن بدون هیچگونه علامت سوختگی از بین خواهند رفت. یکی از مهمترین شایعات در مورد عوارض لیزر مو برای دختران، به هم خوردن سیکل قاعدگی آنها بوده که در واقع می‌توان گفت چنین ادعایی به هیچ عنوان صحت ندارد.

آیا می دانید سن مناسب لیزر موهای زائد برای دختران، چه سنی است؟

عوارض لیزر برای نوجوانان

رشد موهای زائد در شروع دوران نوجوانی باعث کاهش اعتماد به نفس بسیاری از پسران و دختران شده است. بسیاری از متخصصان لیزر، شروع لیزر درمانی را برای نوجوانان موکول به بعد از دوران بلوغشان می‌کنند. زیرا هورمون‌ها در دوره نوجوانی از تعادل و پایداری خاصی برخوردار نبوده و به همین خاطر، انجام لیزر در حذف موهای زائد بدن تاثیر چندانی ندارد. لیزر برای نوجوانان عوارض چندانی نداشته و بهتر است قبل از انجام آن حتما با متخصص پوست صحبت شود.

عوارض لیزر موهای زائد در دوران بارداری

از آنجا که تحقیقات اندکی در مورد عوارض لیزر مو در دوران بارداری شده، بسیاری از پزشکان بر این باور هستند که انجام جلسات لیزر به بعد از دوران بارداری خانم‌ها موکول شود.
⦁ احتمال جذب اشعه به وسیله بافت‌های اطراف بدن در دوران بارداری وجود خواهد داشت.
⦁ پوست بدن در دوران بارداری بسیار حساس شده و امکان ایجاد قرمزی و خارش پوست بعد از لیزر وجود دارد.
⦁ استفاده از پمادهای بی‌حس کننده جهت کاهش درد لیزر در دوران بارداری جایز نیست.

آیا لیزر سرطان زاست؟

عوارض لیزر موهای زائد و سرطان
عوارض لیزر موهای زائد کل بدن

در پاسخ به این سوال باید بگوییم که لیزر به هیچ عنوان سرطان‌زا نبوده و بسیاری از متخصصان پوست، لیزر را به عنوان بهترین روش‌های درمانی جهت حذف موهای زائد بدن می‌دانند. اگر این روش، تحت نظر متخصص پوست باتجربه و در فواصل زمانی معین انجام شود، هیچ عارضه‌ای برای شما به وجود نخواهد آمد. اما افراط در استفاده از روش‌های درمانی مختلف جهت از بین بردن موهای زائد بدن می‌تواند در بلند مدت، سلامتی افراد را تحت‌الشاع قرار دهد.

پرسش و پاسخ درباره عوارض لیزر موهای زائد کل بدن:

آیا لیزر برای پوست‌های تیره عوارض بیشتری دارد؟

خیر، با پیشرفت فناوری‌های لیزری قادریم برای افرادی که پوست خیلی تیره نیز دارند لیزر انجام دهیم؛ البته تا زمانی که بین رنگ مو و رنگ پوست تفاوت واضحی و زیادی وجود داشته باشد.

آیا لیزر موهای زائد کار خطرناکی است؟

به شرطی که به مرکزی معتبر مراجعه کنید، اپراتور لیزر تجربه و مهارت کافی داشته باشد و مرکز لیزر نظارت پزشک متخصص را داشته باشد، لیزر یکی از بی‌خطرترین راه‌های حذف دائم موهای زائد است. در غیر این صورت ممکن است خطر سوختگی، تاول، زخم و لک افتادن پوست وجود داشته باشد.

5/5 - (5 امتیاز)
در بحث‌‌ پیرامون این مقاله شرکت کنید!
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با متخصصان کلینیک زیبایی راشا
الهه فلاحی
الهه فلاحی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *