بوتاکس کف دست

بوتاکس کف دست چیست؟

بوتاکس کف دست یک عمل درمانی است که برای برطرف کردن عارضه ای به نام هایپرهیدروز صورت می‌گیرد.                                                                                                              
ابتدا باید بدانیم که هایپر هیدروز درواقع به معنی تعریق بیش از حد در هر یک از اندام های بدن است.   
این تزریق حتی می‌تواند وقتی اتفاق بیفتد که هوا هم گرم نیست. حتما می‌دانید که احساس تعریق بیش از حد به صورت قطرات درشت چه قدر می‌‌تواند آزار دهنده باشد.

تزریق بوتاکس کف دست

از آنجایی که عرق کردن یک امر طبیعی برای تنظیم آب و الکترولیت و دفع مواد زائد از بدن و تنظیم دمای آن است ، ممکن است در برخی از افراد، تعریق بیش ازحد آن دردسرساز باشد.                                                                                                                   
یکی از روش های درمانی برای این مشکل، درمان تعریق با بوتاکس است که جدای از درمان های داروئی و جراحی می باشد. در این روش با تزریق بوتاکس به محل مورد نظر، ارتباط اعصاب محرک سمپاتیک و غدد عرق قطع شده و بنابراین ترشح عرق متوقف می شود.                                                                                     
این روزها بوتاکس کف دست و پا یکی از بهترین روش ها برای درمان عرق شدید می باشد. شاید برای شما پیش آمده باشد که با کسانی دست داده باشید که کف دستشان خیس باشد. شاید هم خودِ شما در ناحیه کف دست و کف پا تعریق شدیدی را داشته باشید.
اگر چنین مشکلی را دارید، بوتاکس کف دست و پا بهترین روش درمانی برای شماست. در واقع یکی از بهترین روش ها برای متوقف کردن عرق شدید می باشد.

فواید بوتاکس کف دست

در مورد مزایا و معایب بوتاکس کف دست به عنوان یکی از روش های دفع عرق دست ها به ترتیب می توان در مورد مزایا بوتاکس کف دست و عیوب آن اشاره کرد که عبارتند از:

 • این نوع روش درمانی را می توان روشی غیرتهاجمی دانست
 • روش بوتاکس کف دست یک روش بی خطر و موثر است
 • این روش نیازی به بستری شدن ندارد
 • بوتاکس کف دست امروزه به عنوان یک راه حل درمانی شناخته می شود
 • روشی ارزان تر نسبت به درمان های جراحی
 • در این روش دوره نقاهتی وجود ندارد
 • نتایج رضایت بخش برای متقاضی

عوارض بوتاکس کف دست

شایع ترین عارضه تزریق بوتولینوم در کف دست و کف پا، درد و کبودی فوری در محل تزریق است. تزریق بوتاکس کف دست گاهی می تواند باعث ضعف در عضلات دست و آتروفی عضلات شود. این عارضه تقریباً شایع است. سایر عوارض ناشی از بلوک عصب منطقه ­ای است و می­تواند شامل نوروپاتی، اختلال در مهارت و حرکت دست و سایر مشکلات بالقوه باشد.                                                 
بلوک عصبی مچ دست، که اغلب به عنوان یک روش کنترل درد در بیماران تحت درمان بوتاکس کاربرد دارد  نیز می­تواند منجر به عوارض جانبی آنی شود. دیگر عارضه جانبی تزریق بوتاکس کف دست وضعیتی به نام واکنش هیپرمی است که موجب انباشت خون در محل تزریق می­گردد. در موارد بسیار اندکی از بیماران تحت درمان با بوتاکس، هماتوم و تورم ناشی از لخته شدن خون در زیر پوست گزارش شده است.                                                      
اگرچه این موارد به صورت نادر رخ داده است، اما به طور کلی، بوتاکس کف دست به عنوان یک درمان نسبتاً بی­خطر برای هایپرهیدروز شناخته می­شود. تصور می­شود بیشتر بیمارانی که از ادامه درمان خودداری می­کنند به دلیل درد ناشی از تزریق است و یا اینکه احساس می­کنند این روش تهاجمی است.

مراقبت های قبل از تزریق بوتاکس کف دست و پا

قبل و بعد از تزریق بوتاکس کف دست و کف پا، شما باید یک سری اقدامات به خصوصی انجام دهید تا از این روش درمانی، نتیجه مطلوب و رضایت بخش بگیرید. با ما همراه باشید تا این مراقبت ها را برای شما عنوان کنیم. مراقبت های قبل از تزریق بوتاکس کف دست و کف پا که باید رعایت شود شامل:

 • چند روز قبل از تزریق بوتاکس برای درمان تعریق کف دست و کف پا، از خوردن غذاهای بسیار چرب خودداری کنید.
 • حداقل از یک هفته قبل از تزریق، از استعمال هر نوع دخانیات امتناع کنید.
 • یک هفته قبل از تزریق، به هیچ وجه مشروبات الکلی مصرف نکنید.
 • حداقل ۲۴ ساعت قبل از تزریق، از داروهای رقیق کننده خون استفاده نکنید.
 • از خوردن مواد غذایی همچون مارچوبه، سیر، پیاز و همچنین نوشیدن قهوه خودداری کنید.

مراقبت های بعد از بوتاکس کف دست

مراقبت های بعد از بوتاکس کف دست و کف پا که باید رعایت شود تا ماندگاری بوتاکس شما بیشتر شود شامل:

 • بهتر است تا ۳ روز بعد از جلسه درمانی، از انجام ورزش ها و فعالیت های سنگین خودداری کنید.
 • تا ۲۴ ساعت بعد از درمان، از رفتن به سونا و جکوزی خودداری کنید.
 • سعی کنید تا ۱ الی ۲ روز پس از تزریق دخانیات استعمال نکنید و مشروبات الکلی استفاده ننمایید.

 تزریق بوتاکس کف دست و پا چقدر تاثیر دارد؟

بسیاری از مراجعه کنندگان مایل هستند تا بدانند پس از تزریق بوتاکس کف دست و کف پا، تا چه مدت زمانی از نتیجه آن بهره می برند و یا تزریق بوتاکس تا چه حد تاثیرگذار است؟ به طور کلی باید بگوییم تزریق بوتاکس ۸۰ تا ۹۰ درصد، مشکل تعریق کف دست و کف پا را از بین می برد.
اما طبق تحقیقاتی که بر روی بیماران مختلف انجام شده، مشخص شده است که پس از درمان با بوتاکس، بیمار تا ۴ الی ۱۲ ماه از آزار عرق کف دست و کف پا راحت می شود و می تواند به فعالیت های روزانه اش، بدون هیچ دغدغه ای بپردازد. این میزان تاثیرگذاری، در افراد متفاوت است و به شرایط جسمی و متابولیسم بدن آنها بستگی دارد.

هزینه بوتاکس کف دست و کف پا

هزینه تزریق بوتاکس کف دست و پا به عوامل متعددی بستگی دارد. برای اینکه از قیمت دقیق تزریق مطلع شوید، باید با کلینیک زیبایی راشا مراجعه کنید و پس از معاینه پزشکی از قیمت درمان مطلع شوید.
اما به طور کلی هزینه تزریق بوتاکس برای درمان عرق دست و پا، به عواملی همچون نوع و جنس پوست، مساحت ناحیه تحت پوشش برای درمان، میزان و شدت تعریق و همچنین میزان تزریق بوتاکس بستگی دارد.

نحوه تزریق بوتاکس کف دست و پا چگونه است؟

شما در ابتدا، توسط پزشک پوست و مو معاینه می شوید. در صورتی که پزشک متخصص، روش درمانی تزریق بوتاکس را به شما پیشنهاد دهد، شما باید خودتان را برای تزریق بوتاکس آماده کنید. بهتر است تا اگر بیماری زمینه ای و یا سابقه حساسیت و آلرژی دارید، حتما قبل از شروع جلسه درمانی، آن را با پزشک در میان بگذارید.
برای تزریق بوتاکس کف دست و کف پا، پزشک موضع مورد نظر را بی حس می کند تا بیمار در آرامش کامل باشد. سپس نواحی مورد نظر را تقسیم بندی می کند و مشخص می نماید که اعصاب غدد تعریق دقیقا در چه نقاطی قرار دارند. پس از اینکه این نقاط توسط پزشک مشخص شدند، توسط سوزن های ریز پزشکی، بوتاکس به نواحی مورد نظر تزریق می شود. به طور کلی نحوه عملکرد بوتاکس برای درمان تعریق کف دست و کف پا به این صورت است که عصب های غدد عرق را فلج می کند تا تعریق در این نواحی به تدریج متوقف شود.

چه کسانی نمی توانند بوتاکس کف دست و پا تزریق کنند؟

شاید برای شما این سوال پیش بیاید که تزریق بوتاکس کف دست و کف پا، برای همه افراد توصیه می شود؟ آیا تزریق بوتاکس با محدودیت روبرو است؟ باید بگوییم بوتاکس هم مانند هر روش درمانی دیگر، بایدها و نبایدهای خاص خودش را دارد. اما به طور کلی گروه های زیر، نمی توانند از تزریق بوتاکس برای درمان تعریق کف دست و کف پا کمک بگیرند:

 • زنان باردار و مادران شیرده
 • افرادی که به بیماری های عصبی مبتلا هستند
 • کسانی که سیستم ایمنی ضعیفی دارند
 • افراد زیر ۱۸ سال

میزان ماندگاری بوتاکس کف دست و کف پا چقدر است؟

متابولیسم بدن هر فرد، با دیگری متفاوت است. همچنین شرایطی مانند سن، جنسیت، وضعیت جسمانی و… همگی در تاثیر گذاری بوتاکس کف دست و کف پا موثر هستند. با توجه به اینکه بوتاکس هزینه بسیار کمی دارد و مهمتر از آن دارای عوارض بسیار ناچیزی است، می توان گفت ماندگاری قابل توجهی دارد. با توجه به اینکه متابولیسم، در بدن هر فرد متفاوت است باید بگوییم ماندگاری بوتاکس کف دست و پا، تقریبا حدود ۶ الی ۱۲ ماه است. که البته این میزان متغیر است و به شرایط جسمی هر فرد بستگی دارد.

 پرسش و پاسخ درباره تزریق بوتاکس کف دست:

زمان جواب دهی بوتاکس برای درمان عرق کف دست و پا چقدراست؟

اکثر افرادی که برای مشکل عرق دست و پا به کلینیک های زیبایی مراجعه می کنند، بسیار کلافه هستند و می خواهند سریعتر درمان آغاز شود. این افراد مایلند تا هر چه سریعتر نتیجه درمان را ببینند. در این خصوص باید به شما بگوییم برای اینکه نتیجه قطعی از اولین جلسه درمانی را ببینید، باید کمی صبور باشید.

آیا تزریق بوتاکس کف دست و کف پا درد دارد؟

به طور کلی باید بگوییم تزریق بوتاکس کف دست و کف پا درد ندارد. بسیاری از مراجعه کنندگان احساس سوزش بسیار خفیفی دارند اما در خصوص درد باید بگوییم این به آستانه صبر و تحمل درد شما بستگی دارد. پزشک متخصص برای اینکه بیمار در آرامش کامل باشد و درمان به دور از استرس صورت بگیرد، از بی حسی موضعی استفاده می کند. بنابراین هیچ جای نگرانی برای درد تزریق بوتاکس وجود ندارد و شما می توانید با خاطری آسوده برای این روش درمان آماده شوید.

5/5 - (5 امتیاز)
در بحث‌‌ پیرامون این مقاله شرکت کنید!
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با متخصصان کلینیک زیبایی راشا
الهه فلاحی
الهه فلاحی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *