هزینه تزریق بوتاکس صورت

هزینه تزریق بوتاکس صورت در سال ۱۴۰۱ 

تزریق بوتاکس از محبوب‌ترین روش‌های زیبایی در سال‌های اخیر است که گوی سبقت را از رقیبان خود ربوده است.
بوتاکس بر پایه سه هدف اصلی، کنترل اسپاسم و گرفتگی عضلانی،کنترل تعریق شدید(زیربغل ,کف دست ،کف پا و…) و زیباسازی تزریق می‌شود.
تزریق بوتاکس با هدف زیبایی به صورت عملی غیرجراحی است که عضله‌های ایجادکننده چین و چروک صورت، پیشانی، دور چشم و خط اخم را شل و آرام می‌کند.
ممکن است برای این افراد که تمایل به تزریق بوتاکس دارند این سوال‌ها مطرح شود که هزینه ‌های بوتاکس چقدر است؟ آیا هزینه تزریق بوتاکس تحت پوشش بیمه است؟ برای اینکه در مورد قیمت تزریق بوتاکس آگاهی پیدا کنید به شما پیشنهاد می‌کنیم این مقاله را با دقت مطالعه کنید.

قیمت و هزینه تزریق بوتاکس در تیر ۱۴۰۱ کلینیک راشا

در کلینیک زیبایی راشا، از برند های زئومین، دیسپورت و مصپورت برای تزریق بوتاکس به نوحی مختلف استفاده می شود. که قیمت های آن ها به شرح زیر است:

 • هزینه تزریق بوتاکس مصبورت برای سه ناحیه روی پیشانی: ۷۵۰.۰۰۰ هزارتومان
 • هزینه تزریق بوتاکس مصبورت برای ناحیه زیربغل: ۱.۲۰۰.۰۰۰ هزارتومان
 • هزینه بوتاکس زئومین آلمان : ۲.۷۰۰.۰۰۰ هزار تومان
 • هزینه تزریق بوتاکس دیسبورت برای تنها یک نفر: ۲.۰۰۰.۰۰۰ هزارتومان
 • هزینه تزریق بوتاکس دسیپورت برای دو نفر به صورت همزمان: ۱.۵۰۰.۰۰۰ هزارتومان

توجه داشته باشید که تمام این قیمت‌ها حدودی بوده و به دلیل نوسانات بازار و نوسان در قیمت تجهیزات پزشکی نمی‌توان رقم دقیقی را بیان کرد.
معمولا، هزینه عمل‌های پزشکی روز به روز در حال تغییر هستند و به دلیل بی‌ثباتی و تورم هیچگاه قیمتی ثابت نداشته‌اند. از این رو، برای اطلاع دقیق از قیمت عمل‌های زیبایی بهتر است با کلینیک‌ها تماس بگیرید.

عوامل موثر بر هزینه تزریق بوتاکس

هزینه تزریق بوتاکس بستگی به نوع و برند بوتاکس استفاده شده میزان تزریق، ناحیه درمان و تعداد سرنگ‌های تزریق بوتاکس و حق‌الزحمه پزشک برای دستیابی به نتایج مطلوب دارد.
 بنابراین هزینه تزریق بوتاکس در افراد مختلف متفاوت است، و نمی توان قیمت مشخصی بر آورد کرد.

میزان تزریق بوتاکس

از اساسی‌ترین فاکتور در تعیین هزینه تزریق بوتاکس، مقدار واحد‌های مورد نیاز برای تزریق است که بسته به نوع درمان انتخابی می‌تواند متفاوت باشد.

هر بخشی از صورت و بدن نیازمند حجم مشخصی از ماده بوتاکس هستند. علاوه بر آن با توجه به سن فرد و شدت چین و چروک و افتادگی که در منطقه هدف وجود دارد، پزشک واحد بوتاکس کمتر و یا بیشتری را تزریق می‌کند. هر چه حجم بوتاکس مورد نیاز برای دستیابی به نتیجه ایده‌آل بیشتر باشد هزینه‌ای که باید بابت این کار پرداخت شود نیز بیشتر خواهد شد.
از این رو، بهتر است قبل از انجام عمل با مراجعه به پزشک از مقدار مورد نیاز برای تزریق مطلع شوید.
البته، نمی‌توان در این جلسات مشاوره از مقدار دقیق تزریق مطلع شد چرا که ممکن است در حین عمل میزان آن تغییر کند و پزشک مجبور به تزریق محلول بیشتری شود.

بصورت کلی میزان بوتاکس مورد نیاز پس از معاینه پزشک متخصص و بررسی نیاز مراجعه کننده به صورت دقیق مشخص می شود اما در ادامه مقدار حدودی بوتاکس مورد نیاز برای هر ناحیه را مشخص کرده ایم.

 • تعداد واحد بوتاکس برای پیشانی ها: ۲۰ واحد در کل (۴ واحد در هر ۵ محل تزریق در سراسر پیشانی)
 • واحد بوتاکس برای خطوط اخم: ۲۰ واحد در کل (۴ واحد در هر ۵ محل تزریق بین ابرو)
 • تعداد واحد بوتاکس برای ناحیه پاکلاغی: ۲۴ واحد در کل (۴ واحد در هر ۳ ناحیه در اطراف چشم راست و چپ)

 ناحیه مورد نظر تزریق

همچنین اندام هدف برای تزریق نیز از دو جهت، تعیین‌کننده قیمت بوتاکس خواهد بود.
از یک جهت این که در مواردی که متخصص قرار است تزریق به ناحیه دور چشم را انجام دهد، حساسیت و دقت بیشتری برای کار نیاز خواهد بود در نتیجه قیمت تزریق بوتاکس نیز بیشتر می‌شود. از جهت یگر

اندازه منطقه‌ای که نیاز به تزریق دارد

طبیعتا با افزایش محدوده‌، نیاز به تزریق بیشتری است که به دنبال آن هزینه درمان نیز گران‌تر خواهد شد. به عنوان مثال افرادی که قصد برجسته‌تر کردن و درمان افتادگی ناحیه گونه را دارند باید در مقایسه با افرادی که قصد از بین بردن خط اخم را دارند هزینه بیشتری پرداخت کنند چرا که گونه‌ها در مقایسه با خط اخم بین ابرو به واحد بیشتری از ماده بوتاکس نیاز دارند.
بنابراین، هزینه تزریق به اندازه قسمتی که نیاز به درمان دارد بستگی داشته و برای هر شخص متغیر است.

 برند تزریقی بوتاکس

بوتاکس‌های موجود در بازار از لحاظ کیفیت و برند تولیدی تنوع بسیار زیادی دارند.
این مواد از لحاظ کشور سازنده، مواد اولیه به کار رفته در ترکیبات، کیفیت ساخت و … متفاوت اند و در نتیجه قیمت‌های مختلفی دارند، مخصوصا بوتاکس های خارجی که با توجه به وارداتی بودن شان قیمت بالاتری دارند.
اما کاندیدهای تزریق بوتاکس می‌توانند با توجه به بودجه و شرایطی که دارند، برند مناسب بوتاکس را با مشورت پزشک انتخاب کرده تا از نتیجه مثبت تزریق آن لذت ببرند.
بوتاکس های تزریقی در کلینیک راشا، بوتاکس مصبورت ایرانی و بوتاکس دیسپورت انگلیسی و زئومین آلمانی است که همه تاییدیه وزارت بهداشت را دارند.

هزینه کلینیک و دستمزد پزشک

یکی دیگر از دلایلی که سبب می‌شود هر شخصی مبلغ متفاوتی را برای تزریق بوتاکس خود پرداخت کند، مراجعه به کلینیک‌ها و پزشک‌های متفاوت برای این منظور است چرا که هر کلینیکی با توجه به کیفیت خدماتی که ارائه می‌دهد هزینه متفاوتی را از مراجعه‌کنندگان خود دریافت می‌کند.
جدا از هزینه‌هایی که بابت خرید ماده بوتاکس پرداخت می‌شود، تعرفه‌های ارائه شده توسط کلینیک‌ها و پزشک‌ها نیز در تزریق بوتاکس متفاوت خواهند بود.
پزشکان نیز با توجه به تجربه و تخصصی که دارند دستمزد مختلفی را برای خود در نظر می‌گیرند
مهارت پزشک نیز در تعیین قیمت بسیار موثر بوده و پزشکانی که دارای تجربه بالایی هستند، دستمزد بالاتری درخواست می‌کنند. البته پرداخت مبلغ ناچیزی برای دستمزد پزشک مجرب و ماهرتر جهت کمتر شدن عوارض ناشی از تزریق نادرست به نظر مقرون به صرفه می آید.
همچنین تفاوت در استفاده از کانول و تزریق سوزن نیز می‌تواند تاثیر‌گذار باشد در واقع کانول یک سوزن با نوک بسیار شفاف و البته ابزار بسیار پیشرفته‌ای است که موجب می‌گردد فرد پس از تزریق بوتاکس کمتر احساس کبودی در ناحیه تزریق داشته باشد. اگر پزشک از این وسیله برای تزریق استفاده کند، هزینه کار بیشتر خواهد شد.
کلینیک انتخابی برای تزریق بوتاکس نیز بر هزینه بوتاکس تاثیر می‌گذارد. کلینیک‌های معتبر با تجهیزات مدرن، قیمت بالاتری نسبت به آرایشگاه‌ها و مراکز غیرمعتبر دارند.
موقعیت مکانی کلینیک و شهرت پزشک نیز در این زمینه دخیل است؛ به گونه‌ای که هزینه درمان در یک کلینیک مجهز و معتبر مسلما بیشتر از کلینیک‌های تازه تاسیس و معمولی می‌باشد.
به همین دلیل اولین قدم برای اطلاع از قیمت این کار، انتخاب یک کلینیک معتبر و شناخته شده و پزشک متخصص در این زمینه است.

نیاز به تزریق مجدد بوتاکس

در برخی از مواقع پزشک تشخیص می‌دهد که باید عمل تزریق طی چند جلسه درمانی انجام شود. این امر بستگی به عمیق بودن چین و چروک‌ها بستگی دارد. از این رو، یکی دیگر از عوامل موثر در تعیین هزینه تزریق بوتاکس  تعداد جلسات درمانی می‌باشد. هر چه تعداد جلسات بیشتر باشد به طبع هزینه‌ها نیز افزایش خواهد یافت. البته، برخی مواقع پزشک در یک جلسه درمانی کار چندین جلسه را انجام می‌دهد که در این صورت نیز بسته به زمان عمل، هزینه‌ها متغیر خواهند بود.

هزینه‌های قبل و بعد از تزریق بوتاکس

برای اینکه پزشک از جنس پوست شما مطلع شود باید آزمایشاتی را انجام دهید. این آزمایش‌ها به تشخیص پزشک بوده و تنها زمانی اینکار انجام می‌شود که بیمار به دلیل استرس و ترس از عمل درخواست بیهوشی بدهد. البته، بندرت این قضیه پیش می‌آید چراکه بیش از ۹۰ درصد عمل‌های به صورت سرپایی و تحت بی‌حسی موضعی انجام می‌شوند.

هزینه تزریق بوتاکس بعد از عمل نیز بستگی به شدت کبودی‌ها و قرمزی پوست دارد. اگر فرایند عمل طول کشیده باشد، ممکن است پزشک داروهای تقویتی تجویز کند که مصرف آن‌ها به کاهش تورم و بهبودی پوست کمک کند. بهتر است، قبل از مراجعه به کلینیک از افرادی که تجربه انجام این عمل را داشته‌اند پرس و جو کنید تا از سایر هزینه‌های احتمالی مطلع شوید.

آیا هزینه تزریق بوتاکس شامل بیمه می شود ؟

خیر، بیمه هزینه ‌تزریق بوتاکس را تحت پوشش قرار نمی‌دهد، چرا که در حالت کلی سازمان‌های بیمه هزینه عمل‌های زیبایی را متقبل نمی‌شوند.
بنابراین فرد باید قبل از انجام تزریق بوتاکس ابتدا به طور کامل از هزینه‌ای که قرار است برای آن پرداخت نماید اطلاعات کامل کسب کند.
البته در صورتی که هدف از بوتاکس، درمان برخی از بیماری‌ها همانند میگرن، اسپاسم عضلانی و … باشد شاید شرکت بیمه بخشی از هزینه‌ها متقبل شود.

مراقبت های بعد از بوتاکس برای نتیجه گیری بهتر

 • بهتر است ۲ الی ۴ ساعت بعد از تزریق، به محل تزریق دست نزنید.
 • علاوه بر آن برای کاهش خطر از خوابیدن و خم شدن نیز پرهیز کنید.
 • از لایه برداری پوست تا دو هفته بعد از بوتاکس جدا پرهیز کنید!
 • سعی کنید یک روز بعد از تزریق بوتاکس عرق نکنید.
 •  استفاده از ضد آفتاب را فراموش نکنید.
 • فراموش نکنید که تا ۵ ساعت، بعد از بوتاکس، نباید به آن نقطه، آب زده شود.
 • تا چند ساعت آرایش را فراموش کنید.
 • هر گونه حرکت اضافی مانند: سر خم کردن ممکن است به بوتاکس شما آسیب بزند.
 • استفاده از عینک آفتابی برای عمل زیبایی شما خطر ساز است، البته بعد از ۶ ساعت مشکلی ندارد.
 • ۶ ساعت بعد از بوتاکس، ممنوعیت مصرف الکل، کافئین و سیگار دو چندان می شود.
 • حتی اگر صورتتان التهاب داشت و یا کبود شد، اصلا از یخ برای درمان آن استفاده نکنید!
 • در صورت داشتن سردرد فقط از قرص معمولی مانند استامینوفن استفاده کنید.

سوالات درباره‌ی قیمت تزریق بوتاکس صورت:

قیمت تزریق بوتاکس صورت چقدر است؟

هزینه بوتاکس صورت، بسته به میزان مواد مورد نیاز تزریق، برند بوتاکس و عوامل دیگر حدود 800.000 هزار تومان تا 3.000.000 تومان است.

نتایج تزریق بوتاکس چه مدت باقی می‌ماند؟

تاثیر تزریق بوتاکس دائمی نیست. نتایج قابل مشاهده نشان داده‌اند که تاثیر بوتاکس حداکثر تا ۴ ماه باقی می‌ماند و برای حفظ بهترین نتایج، نیاز به تکرار درمان است. بعضی از بیماران ادعا می‌کنند که نتایج تزریق برایشان تا شش ماه ماندگار بوده است. در بسیاری از این موارد، اثرات واقعی بوتاکس از بین رفته است اما حافظه عضلانی دچار اختلال شده و بیمار همچنان به اندازه قبل اخم نکرده و یا چشمانش را تنگ نمی‌کند. به هر حال نتایج برای افراد مختلف ممکن است متفاوت باشد.

نتایج پس از تزریق بوتاکس از چه زمانی قابل شاهده است؟

معمولا در عرض ۳-۵ روز پس از درمان کم کم نتایج خود را نشان داده و تا ۲ هفته همچنان بهبود می‌یابند. بر اساس یک تحقیق بالینی، در ۸۹ درصد از بیماران، در حدود روز ۳۰‌ام پس از تزریق شدت خطوط اخم بین ابروها تعدیل یا بهتر شده است.

تزریق بوتاکس هر چند وقت یکبار تکرار شود؟

برای بهترین نتایج، تزریق بوتاکس باید ۳-۴ بار در سال تکرار شود. در حالت ایده‌آل، تزریق بعدی باید قبل از اینکه نتایج آخرین تزریق بوتاکس کاملا از بین برود، انجام شود. هدف این است که بافت عصبی مورد نظر همواره ضعیف نگه داشته شود. به همین دلیل است که پزشکان بیماران خود را تشویق می‌کنند که جلسه تزریق بوتاکس بعدی خود را از قبل تعیین کنند، تا ماهیچه‌های تضعیف شده نتوانند حجم و یا قدرت سابق خود را به دست آورند. هدف این است که این عضلات ضعیف‌تر و ضعیف‌تر شوند تا دیگر نتوانند باعث ایجاد چین و چروک شوند. با این همه حتی یک بار تزریق بوتاکس در سال بهتر از آن است که اصلا بوتاکس نزنید. دو بار تزریق در سال بهتر از یک بار تزریق است. اما در بهترین حالت، برای کسب بهترین نتایج، آن است که تزریق بوتاکس ۳ تا ۴ بار در سال تمدید شود.

تزریق بوتاکس برای چه کسانی ممنوع است؟

در بیماران با سابقه حساسیت به بوتاکس یا سابقه بیماری های عصبی تزریق بوتاکس ممنوع است. هم چنین برای خانم های باردار یا در حال شیردهی استفاده از این ماده تائید نشده است. در صورتی که در محل تزریق جوش چرکی وجود داشته باشد یا دیگر بیماری های پوستی مشاهده گردد تزریق بوتاکس تا درمان کامل آن ناراحتی پوستی به تاخیر می افتد. افرادی که دارای بیماری میاستنی هستند. مادران شیرده و باردار نباید بوتاکس تزریق نمایند. افرادی که عفونت پوستی دارند. کسانی که از آلرژی و حساسیت رنج می برند. افرادی که دارای جوش های چرکی در ناحیه صورت دارند.

آیا تزریق بوتاکس دردناک است؟

تزریق بوتاکس معمولا دردناک نیست، با این حال، بیشتر بیماران بعد از تزریق احساسی شبیه یک ویشگون ملایم را دارند. از آنجا که سوزن تزریق بوتاکس بسیار ظریف و نازک است، ناراحتی حاصل از تزریق بسیار کم است. ممکن است بیمار بخواهد قبل از تزریق، روی محل درمان یک بسته یخ گذاشته و یا از کرم بی‌حسی موضعی استفاده کند. کل درمان تنها ۱۵ تا ۳۰ دقیقه طول می‌کشد، و شما می‌توانید بلافاصله پس از آن فعالیت‌های روزانه خود را از سر بگیرید.

5/5 - (1 امتیاز)
در بحث‌‌ پیرامون این مقاله شرکت کنید!
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با متخصصان کلینیک زیبایی راشا
فاطمه میلانی
فاطمه میلانی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *