بهترین دستگاه لیزر موهای زائد

بررسی بهترین دستگاه لیزر موهای زائد

فهرست محتوا نمایش

از بین بردن موهای زائد بدن همیشه دغدغه زنان و مردان بوده است. امروزه پیدا کردن بهترین دستگاه لیزر موهای زائد می‌تواند یک چالش بزرگ باشد.
اگر بدنبال انجام لیزر موهای زائد (Laser hair removal) می‌باشید این مقاله برای شما بسیار مفید خواهد بود. یکی از روش‌های زیبایی بسیار کاربردی و پرطرفدار بین بانوان لیزر موهای زائد است.

استفاده از روش‌هایی مثل شیو کردن و یا اپیلاسیون، به دلیل اینکه دارای اثرات موقتی می‌باشند معمولا زیاد مورد رضایت خانم‌ها قرار نمی‌گیرد.
استفاده از روش لیزر علاوه بر اینکه روش دائمی و قطعی‌تری می‌باشد، هزینه‌های تمام شده‌ی آن نیز بسیار کمتر از روش‌های دیگر است.

اساس لیزر موهای زائد این است که انرژی لیزر وارد شده به پوست به فولیکول‌های مو می‌رسد. پس از آن ریشه‌ها به لطف رنگدانه ملانین، این انرژی را جذب می‌کنند و باعث می‌شود که فولیکول‌های مو توانایی رشد خود را از دست دهند.
در صورت عدم انتخاب بهترین دستگاه لیزر مو‌های زائد ممکن است عوارض جانبی جدی ایجاد شود. پس در این موضوع دقت بسیار خرج دهید.

بهترین دستگاه لیزر موهای زائد کدام است؟

امروزه سوال مهمی که برای افراد زیادی پیش آمده این است که کدام دستگاه لیزر بهتر است؟ شما به عنوان متقاضی لیزر موهای زائد باید حتما در مورد دستگاه و کمپانی سازنده دستگاه اطلاعات لازم را بدست آورید، زیرا دستگاه‌های تولید کننده طول موج الکساندرایت (Alexandrite) بسیار زیاد هستند، این دستگاه‌ها از ۵ الی ۶ هزار تا ۱۵۰ هزار دلار امریکا قیمت دارند و قطعا کارایی آن‌ها با یکدیگر یکسان نمی‌باشد.

لیزر کندلا

هم اکنون بهترین دستگاه لیزر بدن برای از بین بردن موهای زائد، دستگاه جنتل مکس پرو ساخت کمپانی کندلا با قیمت ۱۵۰ هزار دلار آمریکا گران‌ترین دستگاه لیزر موهای زائد در دنیا می‌باشد.
کلینیک اپیون واقع در بورلی هیلز آمریکا که بیشتر مراجعین آن نیز بازیگران هالیوود هستند، از همین دستگاه استفاده می‌کنند.

دستگاه جنتل مکس پورو ساخت کمپانی کندلا آمریکا می‌باشد و آخرین و بهترین دستگاه لیزر دنیا برای از بین بردن و رفع لیزر موهای زائد است.
یکی از کاربردهای مهم این دستگاه مجهز بودن آن به قوی‌ترین و اختصاصی‌ترین کولینگ یا سیستم خنک کننده برای کم کردن حس درد و التهاب و سوزش می‌باشد.

یکی از خصوصیات بی نظیر دستگاه جنتل مکس پرو کندلا، قابل تنظیم بودن عرض پالس و میزان انرژی برای از بین بردن هر نوع مو با هر ضخامت و همچنین با هر رنگ پوستی است که قابلیت را در درمان حتی پوست‌های تیره‌تر نیز افزایش داده است.

نکات مهمی که در انتخاب بهترین دستگاه لیزر موهای زائد به آن نیاز دارید.

هر بافتی رنگ مخصوص به خود را جذب می‌کند. دستگاه لیزر باید با توجه به رنگ پوست و ضخامت موی مراجعه کنندگان انتخاب شود و از فناوری سازگار با رنگ پوست بیماران در آن استفاده کنید.
رنگ پوست و ضخامت موی افراد در میزان اثربخشی دوره درمان تأثیر مستقیم می‌گذارد.

تغییر تیپ پوستی در افراد هم اهمیت زیادی در نتیجه دوره‌ درمان لیزر دارد.
در بیشتر مواقع رنگ پوست دست و پا یا شکم افراد با رنگ پوست نواحی دیگر بدن مثل زیر بغل، یا ناحیه‌ بیکینی متفاوت می‌باشد.
هر مقدار یک فناوری لیزر با شرایط متقاضیان سازگارتر باشد، نتایج بهتر و ماندگارتری هم خواهد داشت.

یکی از نکات مهم در مورد دستگاه‌های لیزر این است که یک دستگاه‌ با کیفیت و عملکرد زیاد باید مجهز به سیستم خنک کننده‌ قوی، قطر تابش مناسب و وقفه‌‌های تابشی ایمن باشد تا بیماران درمانی بدون درد با رضایت بخشی بالا داشته باشند.

نکته دیگری که حائز اهمیت است، انتخاب دستگاه لیزر برد و پاور دستگاه می‌باشد. پاور و برد با یکدیگر رابطه مستقیم داشته و هر دو با هم باید مورد بررسی قرار گیرند.
وجود پاورها و بردهای متعدد در بعضی از لیزرها باعث می‌شود تا درگیری قسمت‌های مختلف دیگر با هم کاهش داده شود و علاوه بر افزایش طول عمر دستگاه، شات واقعی برای لیزر نیز فراهم شود.

به طور کلی میزان اثربخشی استفاده از لیزر موهای زائد تنها به فناوری آن وابسته نمی‌باشد بلکه به یکسری عوامل سخت افزاری و اپراتوری نیز بستگی دارد.
سیستم خنک کننده قوی، پاور، برد و الکترونیک دستگاه و بسیاری از موارد دیگر همگی در نتیجه نهایی اثربخشی لیزر تاثیرگذار هستند و می ‌توانند تجربه استفاده از آن را رضایت ‌بخش یا نامطلوب کنند.

در انتخاب دستگاه لیزر فقط به اعداد درج شده روی کاتالوگ دستگاه اکتفا نکنید، بدلیل اینکه همه عوامل تاثیرگذار در انتخاب یک لیزر در کنار هم معنا پیدا خواهند کرد و صرفا نباید با بررسی یک مورد خرید بدون گرفتن مشاوره تخصصی کرد.
پزشکان محترم برای خرید دستگاه لیزر موی زائد باید حتما در مورد دستگاه، کمپانی سازنده و شرکت ارائه دهنده دستگاه تحقیق کنند تا بتوانند بهترین دستگاه لیزر موهای زائد را خریداری کنند.

بهترین لیزر موی زائد دایود می‌باشد یا الکساندرایت؟

دو نوع لیزر برای از بین بردن موهای زائد وجود دارد:

  • لیزرهای دایود که طول موج آن 810 نانومتر می‌باشد.
  • لیزرهای الکساندرایت که طول موج آن 750 نانومتر می‌باشد.

لیزرهای دایود برای رفع موهای زائد در پوست‌های روشن کاربرد دارد، در صورتیکه لیزرهای الکساندرایت توانایی این را دارند که پوست‌های تیره را هم مورد هدف قرار دهند.
هدف از ایجاد و توسعه لیزرهای الکساندرایت، افرادی با پوست سبزه و موهای ضخیم بودند. در اصل شرکت‌های سازنده لیزر موهای زائد پس از اینکه بازارهای اروپایی را اشباع از لیزرهای دایود دیدند، تصمیم گرفتند به سمت بازارهای خاورمیانه و امریکای جنوبی و استرالیا توجه کنند.

جایی که افراد از پوست تیره‌تر و موهای پر ضخامت‌تری نسبت به اروپایی‌ها برخوردار بودند. همین باعث شد که بعد از تحقیقات فراوان به نسل جدید لیزر یعنی لیزرهای الکساندرایت دست پیدا کردند.
امروزه با توجه به اینکه داشتن پوست‌های برنزه مد شده است، بسیاری از مراکز لیزر دنیا اقدام به خرید و استفاده از لیزرهای الکساندرایت برای لیزر پوست سبزه و تیره کرده‌اند.

کدام مرکز برای لیزر موهای زائد بهتر است؟

همیشه زمانیکه از هزینه‌ها و کیفیت لیزر موهای زائد صحبت می‌شود، مراجعین بین انتخاب لیزر و مرکز لیزر دچار سردرگمی می‌شوند.
متاسفانه امروزه بدلیل تقاضای بالا برای لیزر موهای زائد، مدل‌ها و مارک‌های چینی و فیک هم در بازار زیاد شده است که هزینه‌های پایین برای خدمات لیزر موی زائد گذاشته‌اند و اثربخشی بسیار پایینی هم دارند یا اصلا اثربخشی ندارند.

تشخیص اینکه کدام لیزر واقعی و اصل می‌باشد و کدامیک کپی است واقعا مشکل است. طبق یک قانون اگر شما بیشتر از دو جلسه برای لیزر موی زائد خود به مرکزی مراجعه کردید و اثربخشی ندیدید، بهتر است دیگر مراجعه نکنید.
اما بهترین راه برای انتخاب بهترین مرکز لیزر موی زائد این است که یا خودتان امتحان کنید یا از کسانی که قبلا امتحان کرده اند اطلاعات کسب کنید.

وجود چیلر داخلی در دستگاه لیزر

زمانیکه پرتوهای لیزر برای از بین بردن فولیکول‌های مو تابیده می‌شوند، همزمان با گرم شدن فولیکول‌ها پوست بیمار نیز گرم خواهد شد.
برای آنکه از آسیب دیدن پوست جلوگیری شود و لیزر به صورت کنترل شده به فولیکول‌ها برخورد کند، باید همزمان با تابش لیزر سطح پوست خنک شود تا عوارضی برای پوست پیش نیاید.
اکثر دستگاه‌های لیزر موجود در بازار دارای سیستم کولینگ و فن و کمپرسور برای خنک سازی پوست می‌باشند.

برخی از دستگاه‌های پیشرفته علاوه بر کولینگ و سیستم فن و کمپرسور به سیستم خنک ‌کننده (چیلر) نیز مجهز می‌باشند که در کنار دستگاه قرار گرفته و در تعداد کمتر و پیشرفته‌تری این سیستم خنک کننده و چیلر در بدنه دستگاه قرار دارد و خنک سازی آب دستگاه با سر هندپیس را با سرعت زیاد فراهم می‌کنند.
دستگاه‌های لیزر دارای چیلر داخلی با خنک سازی بی رقیب، پروسه درمان بدون درد را برای مراجعین به ارمغان خواهد آورد.
همچنین عمر قطعات داخلی مثل سورس بار دستگاه را بالا برده و این کاهش هزینه‌های شما را در بر خواهد داشت.

چند پیشنهاد مهم به داوطلبین لیزر موهای زائد:

بهتر است برای انجام لیزر به کلینیک پوست و مو مراجعه کنید

بهتر است برای داشتن کم خطرترین تجربه برای پیشگیری از بوجود آمدن زخم و دیگر خطرات به کلینیک پوست سر بزنید.
اکثر افراد فکر می‌کنند که چون کاری مشابه اپلاسیون (Waxing) و دیگر روش‌ها است امکان مراجعه به مراکز دیگر هست و بعضی از مراکز وجود دارند که از افرادی غیر مجرب و تعلیم ندیده برای انجام این کار استفاده می‌کنند و در واقع مهم است که کدام مرکز را برای رفع موهای زائد با لیزر انتخاب خواهید کرد.

یک ماه قبل از لیزر ناحیه‌ی مورد نظر را موم نیاندازید.

قبل از انجام لیزر باید بدانید که نیابد از موم یا وکس و در کل روش‌هایی که باعث خارج شدن مو از ریشه می‌شوند شوید و فقط باید ناحیه‌ی مورد نظر را به طور کامل شیو کنید.
دلیل این کار این است که برای موثر هدف قرار دادن لیزر، مو باید ریشه‌ی خود را به همراه داشته باشد.

با اپراتور خود صداقت داشته باشید

در صورتی که از آنتی بیوتیک، داروهای از بین بردن آکنه، و یا محصولاتی که پوست شما را نسبت به آفتاب حساس می‌کند استفاده می‌کنید، آن را با اپراتور خود در میان گذاشته و در صورتی که آسیب‌های پوستی مثل هرپس دارید، آن را با اپراتور خود در میان بگذارید زیرا نور لیزر می‌تواند آن را فعال کند و بهتر است از این مسئله پیشگیری کرد.

در مورد انواع دستگاه لیزر موی زائد اطلاعات داشته باشید

قوی‌ترین دستگاه لیزر موهای زائد الکساندرایت می‌باشد. دومین دستگاه قوی لیزر دایود است و ضعیف‌ترین و بی خطرترین لیزر ان دی یاگ است که معمولا برای افرادی پیشنهاد می‌شود که رنگدانه بیشتری در پوست خود دارند.
این سه طول موج لیزر با لیزرهای برندهای مختلف ترکیب می‌شوند.

مثل این که دستمال کاغذی مورد استفاده‌ی شما یا پنبه ریز است و یا سافتلن، و ممکن است با هم تفاوت های کمی داشته باشند ولی اساسا مشابه هستند.
موتوس به نحوی است که هم الکساندرایت است و هم آنقدر بی خطر است که برای پوست‌های تیره‌تر هم استفاده می‌شود. شما می‌توانید برای اطلاع از قیمت لیزر موهای زائد در کلینیک زیبایی راشا با شماره‌های درج شده در سایت تماس حاصل فرمایید.

پرسش و پاسخ در مورد بهترین دستگاه لیزر موهای زائد

بهترین دستگاه لیزر موهای زائد برای پوست سبزه کدام است؟

برای پوست های روشن و یا گندمی با موی تیره از دستگاه با لیزر دایود و همچنین با لیزر الکساندرایت می توان استفاده کرد. برای افراد با پوست تیره و برنزه دستگاه های دارای طول موج اندی یاگ مناسب است. دستگاه های کندلا، دکا، آپوجی، وکتوز، سوپرانو آیس پلاتینیوم آلما بهترین دستگاه های مناسب پوست سبزه و تیره می باشند.

بهترین دستگاه لیزر موهای زائد برای پوست روشن کدام است ؟

مناسب ترین و بهترین لیزر برای افراد با پوست روشن و موهای بور الکساندرایت می باشد که به عنوان مثال به دستگاه کندلا می توان اشاره نمود.

بهترین لیزر برای موهای کرکی کدام است ؟

دستگاه های که از لیزر الکساندرایت استفاده می کنند می تواند موهای کرکی و نازک را از بین ببرد. اما امکان دارد برای حذف این موها به تعداد جلسات بیشتری نیاز باشد. دستگاه سوپرانو آیس پلاتینیوم مدعی از بین بردن موهای کرکی می باشد.

لیزر موهای زائد از چه سنی مناسب است؟

بهتر است لیزر موهای زائد پس از سن بلوغ صورت گیرد. به این دلیل که موهای بدن مخصوصا در زیر بغل به حد کافی رشد کرده و ضخیم شده باشند.

چرا گاهی با وجود استفاده از دستگاه الکس ۲۰۱۸ جواب نمی گیریم؟

پیش از هر چیز باید گفت که چیزی به اسم دستگاه الکس وجود ندارد. اصطلاح الکس به طول موج ۷۵۵ نانومتر می گویند که خیلی از دستگاه ها با قیمت های مختلف می تونند چنین طول موجی را تولید کنند.

5/5 - (3 امتیاز)
در بحث‌‌ پیرامون این مقاله شرکت کنید!
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با متخصصان کلینیک زیبایی راشا
نهال محمودی
نهال محمودی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *